Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3WiiU
Okładka Blood of the Werewolf (PC)
OkładkaBlood of the Werewolf (PC)

Blood of the Werewolf

Blood of the Werewolf to wyprodukowana przez zespół Scientifically Proven Entertainment platformówka 2D. Gracze wcielają się w kobietę należącą do klanu wilkołaków. Zabawa polega na eksplorowaniu dużych poziomów, walce z potworami oraz rozwiązywaniu okazjonalnych zagadek.

Akcji | platformówki | horror | 2D | wilkołaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blood of the Werewolf Premiera

anulowana

WiiU

28paź2013

PC

11cze2014

X360

28paź2014

PS3

Gry podobne do Blood of the Werewolf

Shank

Apotheon

Cave Story

Blood of the Werewolf to dwuwymiarowa platformówka utrzymana w stylistyce horroru. Jest to produkcja studia Scientifically Proven Entertainment założonego w 2009 roku przez grupę byłych pracowników firm Activision Blizzard i Electronic Arts.

Gra opowiada historię Seleny, jednej z ostatnich żyjących członkiń klanu wilkołaków. Jej rodzice przybyli do Stanów Zjednoczonych z Europy, uciekając przed pogromem istot nadnaturalnych. Selena przez wiele lat żyła w relatywnym spokoju. Wyszła za mąż za posiadającego podobne moce mężczyznę imieniem Marco i urodziła mu syna, którego nazwali Nickoli. Rodzina podróżowała od jednej farmy od drugiej, gdyż tylko z dala od miast mogła swobodnie przeobrażać się w wilki. W końcu na ich trop wpadli jednak potomkowie łowców z Europy. Zamordowali oni Marko i porwali Nickoliego. Kontrolując Selenę będziemy musieli pomóc jej w pomszczeniu męża i odzyskaniu syna.

Blood of the Werewolf jest dwuwymiarową platformówką wzorowaną na takich seriach jak Castlevania czy Metroid. Poza walką istotną rolę odgrywa więc eksploracja poziomów. Sporych rozmiarów mapy zostały gęsto zapełnione sekretnymi przejściami oraz ukrytymi komnatami. Selena rozpoczyna rozgrywkę jako człowiek, ale posiada również moc przeobrażania się w wilkołaka. Obie formy mają własne zalety i wady.

Cała kampania rozgrywa się w trakcie jednej nocy. Jej akcja toczy się w ponurym mieście kontrolowanym przez trzy rody – Dracula, Jekyll i Frankenstein. Ich nazwy dają pojęcie o tym, jakie potwory należą do każdego z nich. W trakcie zabawy poza przeciwnikami napotkamy również sporo zagadek. Nie zabrakło też starć z bossami. Warto na koniec dodać, że głosu Selenie użyczyła Erin Commings, czyli aktorka znana głównie z serialu Spartakus: Krew i piach.

Ostatnia modyfikacja 25 marca 2013

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Blood of the Werewolf

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Blood of the Werewolf Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 280 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
X360
PS3
WiiU