Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2013, 12:42

autor: Adrian Werner

Blood of the Werewolf - platformówka z wilkołaczycą w roli głównej zmierza na PC i konsole

Studio Scientifically Proven Entertainment zapowiedziało dwuwymiarową platformówkę Blood of the Werewolf. Pozwoli ona na wcielenie się w szukającą zemsty kobietę wilkołaka.

Premiera gry planowana jest na czerwiec tego roku. - Blood of the Werewolf - platformówka z wilkołaczycą w roli głównej zmierza na PC i konsole - wiadomość - 2013-03-22
Premiera gry planowana jest na czerwiec tego roku.

W 2009 roku grupa byłych pracowników firm Activision Blizzard i Electronic Arts założyła nowe studio nazwane Scientifically Proven Entertainment. Następnych kilka lat zatrudnieni w nim ludzie spędzili na tworzeniu gier mobilnych oraz pomaganiu innym deweloperom przy dużych projektach. Teraz jednak zespół wreszcie jest gotów zająć się czymś bardziej ambitnym i zapowiedział platformówkę Blood of the Werewolf. Zmierza ona na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U. Premiera zapowiadana jest na czerwiec tego roku.

  1. Scientifically Proven Entertainment - oficjalna strona studia

Gra opowie historię Seleny, jednej z ostatnich żyjących członkiń klanu wilkołaków. Jej rodzice przybyli do Stanów Zjednoczonych z Europy, uciekając przed pogromem istot nadnaturalnych. Selena przez wiele lat żyła w relatywnym spokoju. Wyszła za mąż za posiadającego podobne moce mężczyznę imieniem Marco i urodziła mu syna, którego nazwali Nickoli. Rodzina podróżowała od jednej farmy od drugiej, gdyż tylko z dala od miast mogła swobodnie przeobrażać się w wilki. W końcu na ich trop wpadli jednak potomkowie łowców z Europy. Zamordowali oni Marko i porwali Nickoliego. Kontrolując Selenę będziemy musieli pomóc jej w pomszczeniu męża i odzyskaniu syna.

Blood of the Werewolf będzie dwuwymiarową platformówką wzorowaną na takich seriach jak Castlevania czy Metroid. Poza walką istotną rolę odegra więc eksploracja poziomów. Sporych rozmiarów mapy zostaną gęsto zapełnione sekretnymi przejściami oraz ukrytymi komnatami. Selena rozpocznie rozgrywkę jako człowiek, ale posiadać będzie moc przeobrażania się w wilkołaka. Obie formy mają mieć własne zalety i wady.

Cała kampania rozegra się w trakcie jednej nocy. Podczas niej zwiedzimy ponure miasto kontrolowane przez trzy rody – Dracula, Jekyll i Frankenstein. Ich nazwy dają pojęcie o tym, jakie potwory należą do każdego z nich. W trakcie zabawy poza przeciwnikami napotkamy również sporo zagadek. Nie zabraknie też starć z bossami. Warto na koniec dodać, że głosu Selenie użyczy Erin Commings, czyli aktorka znana głównie z serialu Spartakus: Krew i piach.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej