Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2013, 12:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Splinter Cell: Blacklist i trzy sposoby przejścia misji

Wszystko wskazuje na to, że Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist zaoferuje graczom sporą swobodę w wyborze sposobu przejścia poszczególnych misji. W najnowszym materiale wideo zaprezentowano podejście skradankowe, styl „łowcy” i otwartą wymianę ognia.

Serwis IGN opublikował materiał filmowy, w którym przedstawiciel studia Ubisoft Toronto komentuje rozgrywkę w grze Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist. Zaprezentowano w nim fragment jednej z misji i trzy różne sposoby jej przejścia.

Fani serii mogą raczej spać spokojnie, bo z każdym kolejnym materiałem utwierdzamy się w przekonaniu, że nadchodząca odsłona zaoferuje dużo dla miłośników skradania. Pierwszy z zaprezentowanych sposobów ukończenia danego fragmentu skupia się na bezszelestnym omijaniu przeciwników z możliwością ich obezwładnienia, gdy sytuacja tego wymaga.

Następnie jeden z twórców pokazał Sama Fishera w roli „łowcy”. W tym przypadku również postarano się o dyskretne podejście, jednak nasz agent bezlitośnie zabija przeciwników na różne sposoby. Ostatni z zaprezentowanych sposobów przejścia to już kontrowersyjny motyw ujawniania się głównego bohatera i wchodzenia w otwartą wymianę ognia. Materiał jasno daje jednak do zrozumienia, że gracz będzie miał w tym zakresie sporą swobodę i tylko od niego ma zależeć, na jakie podejście się zdecyduje.

Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist to kolejna odsłona popularnego cyklu skradanek, która zadebiutuje w Polsce 22 sierpnia bieżącego roku. Tworzeniem produkcji zajmuje się studio Ubisoft Toronto (przy wsparciu zespołów Ubisoft Montreal oraz Ubisoft Shaghai), przygotowując swoje dzieło z myślą o PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez rodzimy oddział firmy Ubisoft, prawdopodobnie w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).