Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2013, 11:53

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers w produkcji

Firma Wizards of the Coast zapowiedziała Magic 2014: Duels of the Planeswalkers, czyli najnowszą odsłonę popularnej serii karcianek. Gra zmierza na pecety, konsole oraz urządzenia mobilne.

W nowe Duels of the Planeswalkers zagramy latem. - Zapowiedziano karciankę Magic 2014: Duels of the Planeswalkers - wiadomość - 2013-03-22
W nowe Duels of the Planeswalkers zagramy latem.

Seria karcianek Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers wyrobiła już sobie solidną pozycję na rynku i zgromadziła pokaźną grupę fanów. Jej autorzy poszli w stronę modelu stosowanego przez gry sportowe i każdego roku wypuszczają nową odsłonę. Właśnie zapowiedzieli tegoroczną edycję, którą zatytułowano Magic 2014: Duels of the Planeswalkers.

  1. Duels Of The Planeswalkers

Drobna zmiana tytułu jest skutkiem silnego zintegrowania gry z nowym zestawem startowym Magic 2014: Core Set, który ukaże się wkrótce do papierowego pierwowzoru. W rezultacie wszystkie nowe karty wprowadzone przez tę produkcję znajdziemy również w Magic 2014: Duels of the Planeswalkers.

Podobnie jak poprzednie odsłony, gra zaoferuje rozbudowany wątek fabularny. W jego ramach sprzymierzymy się z potężną planeswalkerką Chandrą Nalaar, aby wspólnymi siłami odnaleźć i pokonać tajemniczego przeciwnika. Oddzielna opowieść rozwijana będzie również w papierowym pierwowzorze i wszystkie wątki znajdą zwieńczenie pod koniec lata, podczas imprezy Magic Celebration, na którą przybędą fani marki z całego świata.

W Magic 2014: Duels of the Planeswalkers znajdziemy dziesięć zupełnie nowych talii i tyle samo świeżych wyzwań logicznych. Wprowadzony też zostanie dodatkowy tryb rozgrywki, choć na razie autorzy nie są jeszcze gotowi zdradzić jakichkolwiek konkretów na jego temat. Za produkcję odpowiada studio Stainless Games, czyli zespół, który stworzył wszystkie poprzednie odsłony serii. Grywalna wersja projektu zostanie udostępniona uczestnikom targów PAX East, które odbędą się w najbliższy weekend w mieście Boston. Wtedy zapewne dowiemy się więcej.

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers powstaje z myślą o PC, konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 oraz urządzeniach mobilnych opartych na systemach iOS i Android. Warto dodać, że będzie to debiut serii na ostatniej z tych platform. Premiera gry zapowiadana jest na lato tego roku.