Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS3X360
Okładka Magic 2014: Duels of the Planeswalkers (PC)
OkładkaMagic 2014: Duels of the Planeswalkers (PC)

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers to stworzona wspólnymi siłami studia Stainless Games oraz wydawnictwa Wizards of the Coast wirtualna karcianka, oparta na zasadach najpopularniejszej stołowej gry tego typu.

Logiczne | fantasy | karciane | Magic: The Gathering | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers Premiera

26cze2013

PC X360 PS3

Gry podobne do Magic 2014: Duels of the Planeswalkers

Hearthstone

Might & Magic: Duel of Champions

Caller's Bane

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers to czwarta odsłona popularnej serii gier karcianych autorstwa studia studio Stainless Games. Tak jak poprzednie odsłony, produkcja jest adaptacją stołowego klasyka Magic: The Gathering.

Zgodnie z tradycjami serii, gra oferuje rozbudowany wątek fabularny. W jego ramach sprzymierzamy się z potężną planeswalkerką Chandrą Nalaar, aby wspólnymi siłami odnaleźć i pokonać tajemniczego przeciwnika. Cała zabawa sprowadza się do serii starć dwóch potężnych magów. Każdy z nich przystępuje do pojedynków uzbrojony w stworzoną własnoręcznie talię, w której znajdziemy zaklęcia, umiejętności, przedmioty oraz możliwe do przywołania istoty. Wykorzystanie ich wymaga posiadania odpowiedniej ilości punktów many, gromadzonych przez zagrywanie karty terytoriów.

Gra oferuje fabularną kampanię, w której musimy zmierzyć się ze sztuczną inteligencją oraz rozgrywki multiplayer pozwalające na starcia z innymi graczami. Dostępny jest również tryb kooperacyjny, w którym kilka osób walczy ramie w ramię przeciwko wrogowi sterowanemu przez SI. W porównaniu do poprzedniej edycji pojawiło się sporo zmian i ulepszeń. W Magic 2014: Duels of the Planeswalkers znajdziemy dziesięć zupełnie nowych talii i tyle samo świeżych wyzwań logicznych. Wprowadzono również dodatkowe tryby rozgrywki.

Pomimo fabularnej otoczki rdzeń Magic 2014: Duels of the Planeswalkers pozostaje wierny zasadom znanym ze stołowego pierwowzoru. Wszystkie obecne w grze karty mają swoje papierowe odpowiedniki, a strategie stosowane przy rozgrywce oraz układaniu talii w Magic: The Gathering mają również zastosowanie w wirtualnej adaptacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Magic 2014: Duels of the Planeswalkers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
X360
PS3