Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3WiiNDSX360PSP
Okładka Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core (PS3)

Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core

Przygodowa gra akcji oparta na popularnym serialu animowanym. Wcielamy się w niej w śmiałka, który staje do walki z organizacją Vexos, zagrażającą całemu światu. Bohater korzysta z pomocy tak zwanych Bakuganów, czyli potężnych istot o różnych mocach i właściwościach.

Akcji

Okładka Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core (PS3)

data premiery gry:

26paź2010

X360 PS3 Wii PSP NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core to kontynuacja jednego z nieoczekiwanych zeszłorocznych hitów – gry karcianej Bakugan Battle Brawlers (X360, PS3, PS2, Wii, DS), bazującej na popularnym serialu anime. Za jej deweloping odpowiedzialne są firmy Activision oraz Nelvana Enterprises.

W Defenders of the Core gracz tworzy własnego bohatera oraz wyrusza w świat niosąc pomoc upadającym metropoliom, atakowanym przez członków organizacji Vexos. W walce z nimi pomagają mu tzw. Bakugany, będące potężnymi istotami zamkniętymi w kulach, przyjmującymi po wyrzuceniu na pole bitwy prawdziwą postać. Każdy z nich ma własną domenę mocy, czyli żywioł, w którym się specjalizuje. Tych ostatnich istnieje sześć: Pyrus – ogień, Haos – światło, Ventus – wiatr, Aquos – woda, Darkus – ciemność, Subterra – ziemia.

Największą różnicą w porównaniu do części pierwszej jest tu realizacja starć Bakuganów, które tym razem odbywają się w czasie rzeczywistym – w trakcie bitew gracz ma pełną kontrolę nad swoim pupilem. Poprzednim razem twórcy wykorzystali w grze rozbudowany system walki, funkcjonujący bazowo w oparciu na klasycznym podziale na tury.

Po zakończonych starciach rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do eksploracji świata (w trybie TPP), a także poszukiwania złych duchów systematycznie wysysających ze świata życiową energię. W czasie wędrówek przez kolejne lokacje bardzo istotne jest przeczesywanie zakamarków oraz skrytek, gdyż nierzadko ukrywają się w nich różnego rodzaju sekrety oraz specjalni przeciwnicy. Wyszukiwanie tych ostatnich oraz ich pokonywanie doprowadza często m.in. do odblokowywania dostępu do ciekawych postaci niezależnych oraz dodatkowych poziomów. Nieustannie musimy dbać również o poziom doświadczenia Bakuganów oraz własnego bohatera, zwiększając statystyki oraz rozwijając umiejętności.

W Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core nie zabrakło również opcji wieloosobowej. Składa się ona z trzech odrębnych trybów, dopuszczających możliwość toczenia starć jeden-na-jeden, klasycznych deathmatchy (dla maksymalnie czterech graczy), a także tzw. Destruction Battles, charakteryzujących się większym przywiązaniem do strategii oraz taktyki. Gra jest skierowana przede wszystkim do młodszego odbiorcy, śledzącego na bieżąco nowe odcinki serialu anime (w Polsce znanego jako Bakugan Młodzi Wojownicy i emitowanego w stacji Cartoon Network).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,99 PLN

Gry podobne do Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core

Klasyfikacja PEGI Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Nadciąga kontynuacja Bakugan Battle Brawlers
Nadciąga kontynuacja Bakugan Battle Brawlers

wiadomość10 czerwca 2010

Na rynek nadciąga kontynuacja jednego z nieoczekiwanych zeszłorocznych hitów – gry karcianej Bakugan Battle Brawlers (X360, PS3, PS2, Wii, DS), opartej na popularnym wśród młodych widzów serialu anime. Produkcja o tytule Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core trafi do sprzedaży jesienią bieżącego roku.

X360
PS3
Wii
PSP
NDS