Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2010, 13:46

autor: Jiker

Nadciąga kontynuacja Bakugan Battle Brawlers

Na rynek nadciąga kontynuacja jednego z nieoczekiwanych zeszłorocznych hitów – gry karcianej Bakugan Battle Brawlers (X360, PS3, PS2, Wii, DS), opartej na popularnym wśród młodych widzów serialu anime. Produkcja o tytule Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core trafi do sprzedaży jesienią bieżącego roku.

Na rynek nadciąga kontynuacja jednego z nieoczekiwanych zeszłorocznych hitów – gry Bakugan Battle Brawlers (X360, PS3, PS2, Wii, DS), opartej na popularnym wśród młodych widzów serialu anime. Produkcja o tytule Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core trafi do sprzedaży jesienią bieżącego roku i będzie dostępna w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS oraz PSP. Za jej deweloping odpowiedzialne są firmy Activision oraz Nelvana Enterprises.

Nadciąga kontynuacja Bakugan Battle Brawlers - ilustracja #1

W Defenders of the Core ponownie stworzymy swojego własnego bohatera oraz wyruszymy w świat niosąc pomoc upadającym metropoliom, atakowanym przez członków organizacji Vexos. W walce z nimi pomogą nam tzw. Bakugany, będące potężnymi istotami zamkniętymi w kulach, przyjmującymi po wyrzuceniu na pole bitwy prawdziwą postać. Każdy z nich ma własną domenę mocy, czyli żywioł, w którym się specjalizuje. Tych ostatnich istnieje sześć: Pyrus – ogień, Haos – światło, Ventus – wiatr, Aquos – woda, Darkus – ciemność, Subterra – ziemia.

Największą różnicą w porównaniu do części pierwszej będą starcia Bakuganów, które tym razem będą toczone w czasie rzeczywistym – w trakcie bitew gracz będzie miał pełną kontrolę nad swoim pupilem. Poprzednim razem twórcy wykorzystali w grze rozbudowany system walki, funkcjonujący bazowo w oparciu na klasycznym podziale na tury.

Nadciąga kontynuacja Bakugan Battle Brawlers - ilustracja #2

Po zakończonych starciach rozgrywka będzie się sprowadzać przede wszystkim do eksploracji świata (w trybie TPP), a także poszukiwań złych duchów systematycznie wysysających ze świata życiową energię. W czasie wędrówek przez kolejne lokacje bardzo istotne będzie przeczesywanie zakamarków oraz skrytek, gdyż nierzadko będą się w nich ukrywać różnego rodzaju sekrety oraz specjalni przeciwnicy. Ich odkrywanie oraz pokonywanie doprowadzi często m.in. do odblokowywania dostępu do ciekawych postaci niezależnych oraz dodatkowych poziomów. Nieustannie będziemy musieli również dbać o rozwój Bakuganów oraz własnego bohatera, zwiększając ich statystyki oraz rozwijając umiejętności.

W Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core nie zabraknie również opcji wieloosobowej (podzielony ekran). Będzie się ona składać z trzech odrębnych trybów, dopuszczających możliwość toczenia starć jeden-na-jeden, klasycznych deathmatchy (dla maksymalnie czterech graczy), a także tzw. Destruction Battles, charakteryzujących się większych przywiązaniem do strategii oraz taktyki (zapewne w tym przypadku powróci podział na tury). Gra będzie kierowana przede wszystkim do młodszego odbiorcy, śledzącego na bieżąco nowe odcinki serialu anime (w Polsce znanego jako Bakugan Młodzi Wojownicy – emisja: Cartoon Network).

Nadciąga kontynuacja Bakugan Battle Brawlers - ilustracja #3

Pierwsza część serii, wprowadzona do sprzedaży w drugiej połowie 2009 roku, znalazła do tej pory na całym świecie blisko 1,3 miliona nabywców.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.