Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2010, 13:20

autor: omadaha

Przybliżona data premiery XCOM i lista gier 2K Games na E3

2K Games idąc śladem innych firm wybierających się na targi elektronicznej rozrywki E3, ujawniło listę gier, które zaprezentowane zostaną podczas odbywających się między 15 a 17 pokazów. Znalazły się na niej między innymi takie pozycje jak Mafia II, Sid Meier's Civilization V oraz najnowsza część cyklu XCOM. Jednocześnie twórcy ujawnili też bardzo przybliżony termin premiery ostatniego z wymienionych tytułów.

2K Games idąc śladem innych firm wybierających się na targi elektronicznej rozrywki E3, ujawniło listę gier, które zaprezentowane zostaną podczas odbywających się między 15 a 17 pokazów. Znalazły się na niej między innymi takie pozycje jak Mafia II, Sid Meier's Civilization V oraz najnowsza część cyklu XCOM . Jednocześnie twórcy ujawnili też bardzo przybliżony termin premiery ostatniego z wymienionych tytułów.

Przybliżona data premiery XCOM i lista gier 2K Games na E3 - ilustracja #1

Lista gier, które 2K Games planuje pokazać uczestnikom targów obejmuje w sumie osiem dużych produkcji. Należy jednak zaznaczyć, że nie ma wśród nich żadnych nowych tytułów. Jedyną ciekawą pozycją, o której wiadomo niewiele, jest oczekiwana od dawna reaktywacja kultowego cyklu XCOM. Jak do tej pory ujawniono, że gra będzie pierwszoosobową strzelaniną z elementami taktyki, w której poznamy historię agenta FBI, stawiającego czoła zagrożeniu inwazją obcych.

Dotychczas jedynie spekulowano na temat możliwej daty premiery nowego XCOM-a. Teraz oficjalnie wiadomo już, że tytuł trafi na sklepowe półki dopiero w 2011 roku. Choć na razie nie znamy dokładnej daty oddania finalnego produktu do rąk graczy, należy spodziewać się, że nastąpi to w drugiej połowie roku, prawdopodobnie w okresie świąt.

Poniżej przedstawiamy pełna listę tytułów, które 2K Games zaprezentuje podczas tegorocznych targów E3. W nawiasach znajdują się terminy premier poszczególnych gier.

Przybliżona data premiery XCOM i lista gier 2K Games na E3 - ilustracja #2
XCOM

2K Games

2K Sports

  • NBA 2K11 (październik 2010)
  • NHL 2K11 (październik 2010)

2K Play

  • New Carnival Games (wrzesień/październik 2010)
  • Nickelodeon Fit (listopad 2010)