Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2010, 12:56

autor: Jiker

Wieści ze świata (Transformers, BioShock, Batman: Arkham Asylum) 10/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowej promocji na Steamie, premierze Earthworm Jim HD w XBLA, kolejnej produkcji autorów Just Cause 2, demie Transformers: War for Cybertron, piractwie na DS i PSP, a także premierze Team Fortress 2 w wersji na Maca. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowej promocji na Steamie, premierze Earthworm Jim HD w XBLA, kolejnej produkcji autorów Just Cause 2, demie Transformers: War for Cybertron, piractwie na DS i PSP, a także premierze Team Fortress 2 w wersji na Maca. Zapraszamy do lektury.

Mytheon

Firma UTV True Games nie ustaje w promocji sieciowej gry action/RPG Mytheon, której oficjalny debiut ma nastąpić w lipcu bieżącego roku. Obecnie stara się zainteresować graczy specjalnym, limitowanym zestawem Champions of Mytheon, z którego będzie mogło skorzystać jedynie 2000 szczęśliwców. Nabywając go za równowartość 129,95 dolarów gracz otrzyma w dniu premiery dostęp do szeregu specjalnych przedmiotów, ekskluzywnych elementów wyposażenia, zniżek oraz wcześniejszych testów nowej zawartości. Dodatkowo w ten weekend wystartuje konkurs Weekend Fit For The Gods Contest, w którym pierwszych 2000 osób otrzyma szansę wygrania nagród o wartości 3500 dolarów.

Batman: Arkham Asylum

W tym tygodniu 50-procentową promocją cenową na Steamie objęta została specjalna wersja przygodowej gry akcji Batman: Arkham AsylumGame of the Year Edition. Produkcję jeszcze przez kilkanaście godzin można nabyć za równowartość 25 euro, czyli około 100 złotych.

Earthworm Jim HD

Do oferty Xbox Live Arcade trafiło wczoraj długo oczekiwane wznowienie klasycznej platformówki Earthworm Jim, wyposażone w przyrostek HD. Produkcja, w której możemy po raz kolejny poznać przygody niezwykłej dżdżownicy Jima możecie nabyć za równowartość 800 punktów MS, czyli niespełna 10 euro. Przed rozpoczęciem rozgrywki polecamy Wam jednak przetestowanie darmowego dema. Przypominamy jednocześnie, że edycja na PlayStation 3 trafi do sprzedaży 23 czerwca.

Wieści ze świata (Transformers, BioShock, Batman: Arkham Asylum) 10/06/10 - ilustracja #1

BioShock

Strauss Zelnick, szef koncernu Take-Two, poinformował, że nad ewentualnymi, kolejnymi odsłonami cyklu BioShock niekoniecznie będzie pracować ekipa studia 2K Marin. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest ona obecnie zajęta produkcją wznowienia serii X-COM, a także opracowywaniem kolejnych dodatków DLC do BioShock 2.

Avalanche Studios

Szwedzka firma Avalanche Studios, która dostarczyła w ostatnim czasie na rynek fenomenalne pod względem oprawy Just Cause 2, pracuje aktualnie nad zupełnie nową grą. Według zapewnień dyrektora studia, Christofera Sundberga, będzie to strzelanina bazująca na znanej licencji. Podobno rozgrywka ma w niej być nieco bardziej konwencjonalna, aniżeli w przypadku przygód Rico Rodrigueza. Więcej informacji na jej temat poznamy być może w trakcie targów E3.

Transformers: War for Cybertron

Do oferty Xbox Live trafiło dzisiaj demo gry akcji Transformers: War for Cybertron. Premiera pełnej wersji dzieła Highmoon – mającego trafić na Xboksa 360, PlayStation 3, PC, Wii i Nintendo DS – odbędzie się 25 czerwca.

Wieści ze świata (Transformers, BioShock, Batman: Arkham Asylum) 10/06/10 - ilustracja #2

Piractwo

Japońska organizacja Computer Entertainment Supplier's Association poinformowała, że najczęściej piraconą grą w Japonii przeznaczoną na Nintendo DS jest cRPG Pokemon Platinum – na całym świecie pobrano ją nielegalnie co najmniej 2,071,006 razy. Z kolei w przypadku PSP palmę pierwszeństwa dzierży bijatyka Dissidia: Final Fantasy, z rezultatem na poziomie aż 5,281,223 ściągnięć. Badacze opracowali zestawienie na bazie informacji zdobytych wspólnie z Uniwersytetem Tokijskim – uzyskano je poprzez nieustanny monitoring zainteresowania dwudziestoma najpopularniejszymi grami na obie konsole generowanego na łamach 114 największych serwisów oferujących możliwość ściągnięcia pirackiego oprogramowania. Z powodu piractwa rynek konsol przenośnych stracił w okresie od czerwca 2004 roku do czerwca 2009 roku blisko 42 miliardy dolarów.

Team Fortress 2

Firma Valve udostępniła sieciową strzelaninę Team Fortress 2 w wersji na Maca. Produkcja kosztuje tyle samo, co edycja pecetowa, czyli 15 euro (obsługuje przy tym funkcję SteamPlay).

Frozenbyte

Frozenbyte pracuje nad nową produkcją, która wyda wspólnie z firmą Atlus w 2011 roku. Więcej szczegółów na jej temat poznamy w trakcie targów E3. Ostatnim dziełem fińskiego zespołu była udana platformówka Trine, wydana w ubiegłym roku na PC i PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach..

Deus Ex: Human Revolution

Spider-Man: Shattered Dimensions PS3

Spider-Man: Shattered Dimensions X360

TNA iMPACT! Cross the Line

Guild Wars 2

Enslaved: Odyssey to the West

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Deus Ex: Human Revolution wersja PL

gry