Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon Platinum (NDS)
OkładkaPokemon Platinum (NDS)

Pokemon Platinum NDS

Pokémon Platinum to kolejna gra, w której możemy stać się trenerem popularnych Pokemonów. Stanowi dopełnienie innych tytułów serii - Diamond oraz Pearl - jednocześnie będąc ich udoskonaloną wersją.

RPG | science fiction | turowe | 2D | Pokemon | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Platinum Premiera NDS

22maja2009

pudełko PL

22maja2009

producent: Game Freak wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokemon Platinum

Pokemon Diamond

Pokemon HeartGold

Pokemon SoulSilver

Pokémon Platinum to kolejna odsłona popularnej na całym świecie gry jRPG przeznaczonej na konsolę przenośną DS, pozwalająca nam na wcielenie się w trenera tytułowych Pokemonów. Platinum jest uzupełnieniem innych tytułów z serii – Diamond i Pearl.

Rzgrywka przenosi nas ponownie do rejonu Sinnoh, który uległ jednakże pewnym przeobrażeniom. Pojawił się tam bowiem Distortion World (Wypaczony Świat), w którym znane nam reguły rządzące czasem i przestrzenią nie mają zastosowania. Główną atrakcją gry jest Pokemon o imieniu Giratina, który występuje tutaj w swojej pierwotnej formie (podobnie jak ma to miejsce w filmie Pokémon: Giratina and the Sky Warrior). Fabuła koncentruje się wokół przebudzenia Giratiny i otwarciu przez niego portalu do wspomnianego już innego wymiaru, w którym prawa fizyki nie obowiązują.

Podczas rozgrywki spotykamy się ze starymi znajomymi – Team Galactic, tym razem jeszcze bardziej niebezpiecznymi niż poprzednio, dodatkowo wspomaganymi przez Charona, we własnym mniemaniu geniusza zbrodni. Gdzie się pojawią, tam powodują kłopoty – cały region Sinnoh znajduje się w niebezpieczeństwie. Z pomocą w walce ze złoczyńcami przychodzi nam jednak Looker, funkcjonariusz Policji Międzynarodowej, wyciągający do nas pomocną dłoń w chwili gdy tej pomocy naprawdę potrzebujemy.

Graczy ucieszy z pewnością powrót Battle Frontier (po raz pierwszy zaprezentowany w Pokémon Emerald), który tym razem został jeszcze bardziej rozbudowany. Pojawiła się m.in. Wi-Fi Plaza, miejsce, w którym możemy rozegrać mini gry z przyjaciółmi (dzięki połączeniu poprzez Wi-Fi, maksymalnie 20 osób) oraz Vs. Recorder pozwalający na nagrywanie i późniejsze odtwarzanie filmów z walk.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 320 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon Platinum

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.