Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon SoulSilver (NDS)
OkładkaPokemon SoulSilver (NDS)

Pokemon SoulSilver NDS

Pokémon SoulSilver to remake gry Pokémon Silver, wydanej w roku 1999 na konsolę przenośną Game Boy. Nowa wersja gry korzysta z możliwości graficznych i dźwiękowych oferowanych przez DS, jak również dotykowego ekranu.

RPG | science fiction | turowe | 2D | Pokemon | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon SoulSilver Premiera NDS

12września2009

pudełko PL

26marca2010

producent: Game Freak wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokemon SoulSilver

Pokemon Diamond

Pokemon HeartGold

Pokemon Platinum

Pokémon SoulSilver to remake wydanego na konsolę przenośną Game Boy ponad 9 lat temu Pokémon Silver. Wersja gry przeznaczona na konsolę DS została odpowiednio ulepszona, zarówno jeśli chodzi o warstwę graficzną jak i oprawę dźwiękową. Twórcy wykorzystali też w dużym stopniu dotykowe możliwości oferowane przez ekran DS.

Gracze mają okazję do ponownej eksploracji regionu Jotho, gdzie znajdą to, co uwielbiają fani Pokemonów – szukanie nowych stworzeń, trenowanie ich i wystawianie do walki z innymi Pokemonami. Posiadacze wspomnianej starszej wersji gry z pewnością odkryją także sporo nowych smaczków, m.in. zmieniony ubiór postaci męskiej, Hibiki, a także nową postać żeńską – Kotone zamiast Kris. Miłym dla oka (i rozgrywki) powracającym elementem (podobnie jak robił to Pikachu w Pokémon Yellow) jest podążający za graczem Pokemon (pierwszy, którego posiadamy w składzie), pomagający nam zbierać różne przedmioty, a także żywo komentujący nasze poczynania. Dodatkowo, fani odnajdą podczas rozgrywki sporo nawiązań i motywów z gry Pokémon Crystal.

Ciekawostką jest dołączany do gry Poké Walker, czyli urządzenie mierzące nasze kroki. Gracz może „przerzucić” do niego swojego Pokemona, którego następnie w ten sposób można wyprowadzać na wirtualny spacer. Liczba kroków, jakie przebędziemy z naszym stworkiem przeliczana jest na jego doświadczenie i zadowolenie, gracz natomiast zdobywa wirtualne pieniądze do wykorzystania podczas rozgrywki.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon SoulSilver

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.