Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2010, 14:38

autor: Jiker

Gry Nintendo najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych i w Europie

Firma Nintendo pokusiła się o publikację zestawień najlepiej sprzedających się gier w Europie oraz Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Firma Nintendo pokusiła się o publikację zestawień najlepiej sprzedających się gier w Europie oraz Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Oba notowania zdominowane zostały przez produkcje japońskiego koncernu. W USA na szczycie znalazła się platformówka New Super Mario Bros. Wii, która wyprzedziła jedną z dwóch wersji najnowszej odsłony cyklu Pokemon (SoulSilver), a także wielki hit na konsolę PlayStation 3, God of War III.

Gry Nintendo najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych i w Europie - ilustracja #1

New Super Mario Bros. Wii

Wśród trzydziestu najpopularniejszych gier wśród Amerykanów w pierwszym kwartale 2010 roku znalazło się aż dziewięć tytułów wydanych na Wii oraz pięć w wersjach na Nintendo DS. Dla porównania PlayStation 3 reprezentowane jest przez dziewięć pozycji, Xbox 360 przez siedem, a PSP nie może się poszczycić ani jednym przedstawicielem.

Równie dobrze z punktu widzenia Nintendo wyglądała sytuacja w krajach europejskich. Warto jednak odnotować, że na Starym Kontynencie produkcje „Wielkiego N” zdołały opanować całe podium, zajmując je w kolejności: Wii Fit Plus, New Super Marios Bros. Wii oraz Just Dance. Czwarte miejsce przypadło Final Fantasy XIII w wersji na PlayStation 3. Najnowsze przygody Kratosa co prawda przypadły do gustu mieszkańcom Europy, jednakże poziom ich sprzedaży pozwolił grze na zajęcie tylko ósmej pozycji.

Na europejskiej liście znalazło się dziewięć produkcji na PlayStation 3, osiem na Xboksa 360, siedem na Wii oraz sześć na Nintendo DS. Gry na PSP ponownie nie zdołały załapać się do czołowej trzydziestki.

Z informacji przekazanych przez Nintendo wynika, że źródłem danych z rynku amerykańskiego jest firma badawcza NPD Group, z kolei liczby podsumowujące sytuację w Europie przedstawiła grupa GfK International. Pełne zestawienia w formie graficznej zamieściliśmy poniżej:

Gry Nintendo najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych i w Europie - ilustracja #2
Gry Nintendo najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych i w Europie - ilustracja #3