Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon HeartGold (NDS)

Pokemon HeartGold NDS

Pokémon HeartGold to remake gry Pokémon Gold, wydanej w roku 1999 na konsolę przenośną Game Boy. Nowa wersja gry korzysta z możliwości graficznych i dźwiękowych oferowanych przez DS, jak również dotykowego ekranu.

RPG | science fiction | turowe | 2D | Pokemon | multiplayer | kooperacja | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Pokemon HeartGold (NDS)

producent: Game Freak

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

12września2009

26marca2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokémon HeartGold to remake wydanego na konsolę przenośną Game Boy ponad 9 lat temu Pokémon Gold. Wersja gry przeznaczona na konsolę DS została odpowiednio ulepszona, zarówno jeśli chodzi o warstwę graficzną jak i oprawę dźwiękową. Twórcy wykorzystali też w dużym stopniu dotykowe możliwości oferowane przez ekran DS.

Gracze mają okazję do ponownej eksploracji regionu Jotho, gdzie znajdą to, co uwielbiają fani Pokemonów – szukanie nowych stworzeń, trenowanie ich i wystawianie do walki z innymi Pokemonami. Posiadacze wspomnianej starszej wersji gry z pewnością odkryją także sporo nowych smaczków, m.in. zmieniony ubiór postaci męskiej, Hibiki, a także nową postać żeńską – Kotone zamiast Kris. Miłym dla oka (i rozgrywki) powracającym elementem (podobnie jak robił to Pikachu w Pokémon Yellow) jest podążający za graczem Pokemon (pierwszy, którego posiadamy w składzie), pomagający nam zbierać różne przedmioty, a także żywo komentujący nasze poczynania. Dodatkowo, fani odnajdą podczas rozgrywki sporo nawiązań i motywów z gry Pokémon Crystal.

Ciekawostką jest dołączany do gry Poké Walker, czyli urządzenie mierzące nasze kroki. Gracz może „przerzucić” do niego swojego Pokemona, którego następnie w ten sposób można wyprowadzać na wirtualny spacer. Liczba kroków, jakie przebędziemy z naszym stworkiem przeliczana jest na jego doświadczenie i zadowolenie, gracz natomiast zdobywa wirtualne pieniądze do wykorzystania podczas rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Gry podobne do Pokemon HeartGold

Klasyfikacja PEGI Pokemon HeartGold

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wakacyjne nadrabianie zaległości w grach - 2013 Edition
Wakacyjne nadrabianie zaległości w grach - 2013 Edition

wiadomość26 czerwca 2013

Kolejny rok, kolejny czerwiec, kolejne wakacje i kolejne zamiary nadrabiania paru świetnych tytułów. Piwko, słoneczko i ulubione gry. Żyć, nie umierać.

Najlepiej sprzedające się gry w 2010 roku w USA

wiadomość8 lutego 2011

Grupa NPD zaprezentowała zaktualizowane zestawienie najlepiej sprzedających się gier na konsole stacjonarne i przenośne w 2010 roku w Stanach Zjednoczonych. W porównaniu do notowań z ubiegłego miesiąca, wprowadzono do niego kilka istotnych poprawek.

Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii
Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii

wiadomość15 lipca 2010

Famitsu, czyli największy japoński magazyn dla graczy opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni w pierwszej połowie tego roku.

Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White
Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White

wiadomość15 maja 2010

Premiera duetu gier Pokemon HeartGold i Pokemon SoulSilver miała miejsce raptem dwa miesiące temu, a Nintendo już rozpoczyna intensywne promowanie kolejnej odsłony cyklu. Na pierwszy rzut poszły screeny i artworki.

Kwietniowa sprzedaż gier i konsol na rynku amerykańskim
Kwietniowa sprzedaż gier i konsol na rynku amerykańskim

wiadomość14 maja 2010

Dzięki najnowszemu sprawozdaniu organizacji analitycznej NPD wiemy już, jakie wyniki osiągnął w kwietniu amerykański rynek konsolowy. Czwarty miesiąc w roku nie mógł się niestety równać z wypełnionym po brzegi hitami marcem, co wyraźnie odbiło się na sprzedaży.