Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Pokemon Dash (NDS)
OkładkaPokemon Dash (NDS)

Pokemon Dash NDS

Pokemon Dash to gra wyścigowa w której jako uwielbiany i ubóstwiany przez wszystkich Pikachu, bierzemy udział w serii wyścigów. Zawody polegają na zdobywaniu na własnych nogach poszczególnych punktów kontrolnych rozrzuconych po kolorowym i różnorodnym świecie.

Wyścigi | 2D | Pokemon | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Dash Premiera NDS

11marca2005

pudełko PL

11marca2005

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokemon Dash

Pokemon Diamond

Pokemon Pearl

Mario Kart DS

Pokemon Dash to gra wyścigowa w której jako uwielbiany i ubóstwiany przez wszystkich Pikachu, bierzemy udział w serii wyścigów. Zawody polegają na zdobywaniu na własnych nogach poszczególnych punktów kontrolnych rozrzuconych po kolorowym i różnorodnym świecie. W szranki z nami w każdym z wyścigów staje pięć innych pokemonów, które równie mocno jak my chcą dotrzeć do mety w jak najkrótszym czasie.

Sterowanie w grze jest bardzo proste i intuicyjne, dzięki któremu najmłodsi użytkownicy NDS nie powinni mieć najmniejszych problemów w zabawie z tą grą. Mianowicie musimy bardzo szybko przesuwać naszym piórkiem po ekranie dotykowym w stronę, w którą chcemy, aby kontrolowana przez nas postać się poruszała. Im szybciej powtarzamy tę czynność, tym szybciej Pikachu biegnie. Jest to metoda prosta, aczkolwiek nie do końca przemyślana przez autorów gry, gdyż w ten sposób stosunkowo łatwo jest porysować ekran dotykowy naszego NDS.

Na drodze do celu naszemu bohaterowi stają na przeszkodzie najróżniejsze elementy. Są to: kratery z lawą, lodowe pola, rozpadliny i przepaście czy akweny, które skutecznie uniemożliwiają dostanie się do kolejnego checkpointa. Większość z nich możemy ominąć normalnie zostając tylko lekko spowolnionym. Kolejne mamy możliwość przejścia tylko dzięki użyciu specjalnej umiejętności Pikachu. Natomiast jeszcze inne są nie do ominięcia w zwykły sposób i wtedy zostajemy zmuszeni do użycia balonu, który przenosi nas przez te tereny. W grze dostępny jest również tryb multiplayer, w którym może brać udział maksymalnie sześciu graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Pokemon Dash cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon Dash

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.