Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Pokemon Dash (NDS)

Pokemon Dash NDS

Pokemon Dash to gra wyścigowa w której jako uwielbiany i ubóstwiany przez wszystkich Pikachu, bierzemy udział w serii wyścigów. Zawody polegają na zdobywaniu na własnych nogach poszczególnych punktów kontrolnych rozrzuconych po kolorowym i różnorodnym świecie.

Wyścigi | 2D | Pokemon | multiplayer | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Pokemon Dash (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

11marca2005

11marca2005

pudełko PL

Pokemon Dash to gra wyścigowa w której jako uwielbiany i ubóstwiany przez wszystkich Pikachu, bierzemy udział w serii wyścigów. Zawody polegają na zdobywaniu na własnych nogach poszczególnych punktów kontrolnych rozrzuconych po kolorowym i różnorodnym świecie. W szranki z nami w każdym z wyścigów staje pięć innych pokemonów, które równie mocno jak my chcą dotrzeć do mety w jak najkrótszym czasie.

Sterowanie w grze jest bardzo proste i intuicyjne, dzięki któremu najmłodsi użytkownicy NDS nie powinni mieć najmniejszych problemów w zabawie z tą grą. Mianowicie musimy bardzo szybko przesuwać naszym piórkiem po ekranie dotykowym w stronę, w którą chcemy, aby kontrolowana przez nas postać się poruszała. Im szybciej powtarzamy tę czynność, tym szybciej Pikachu biegnie. Jest to metoda prosta, aczkolwiek nie do końca przemyślana przez autorów gry, gdyż w ten sposób stosunkowo łatwo jest porysować ekran dotykowy naszego NDS.

Na drodze do celu naszemu bohaterowi stają na przeszkodzie najróżniejsze elementy. Są to: kratery z lawą, lodowe pola, rozpadliny i przepaście czy akweny, które skutecznie uniemożliwiają dostanie się do kolejnego checkpointa. Większość z nich możemy ominąć normalnie zostając tylko lekko spowolnionym. Kolejne mamy możliwość przejścia tylko dzięki użyciu specjalnej umiejętności Pikachu. Natomiast jeszcze inne są nie do ominięcia w zwykły sposób i wtedy zostajemy zmuszeni do użycia balonu, który przenosi nas przez te tereny. W grze dostępny jest również tryb multiplayer, w którym może brać udział maksymalnie sześciu graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Ocena gry 7.6 / 10 na podstawie 78 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Pokemon Dash

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White
Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White

wiadomość15 maja 2010

Premiera duetu gier Pokemon HeartGold i Pokemon SoulSilver miała miejsce raptem dwa miesiące temu, a Nintendo już rozpoczyna intensywne promowanie kolejnej odsłony cyklu. Na pierwszy rzut poszły screeny i artworki.

Nie mija moda na Pokemony - kolejna gra, kolejny sukces

wiadomość19 września 2008

Nie mija moda na Pokemony. Odkąd sympatyczne stworki opanowały świat gier i nie tylko (a stało się to w roku 1995), ich popularność nie maleje, a można nawet powiedzieć, ze systematycznie rośnie, choć wychowuje się na nich już kolejne pokolenie graczy. Wskazuje na to choćby sprzedaż najnowszej odsłony Pokemon – Pokemon Platinum – wydanej właśnie na przenośną konsolę Nintendo DS.

Dziesiąta rocznica pierwszej kreskówki z Pokemonami
Dziesiąta rocznica pierwszej kreskówki z Pokemonami

wiadomość28 marca 2007

Mamy okazję do poinformowania Was, że piątego kwietnia będziemy obchodzić dziesiątą rocznicę pojawienia się Pokemonów na antenie jednej z japońskich stacji telewizyjnych. Niemniej jednak owe stworzonka są znane niektórym miłośnikom elektronicznej rozrywki już od 1995 r. Wtedy to pojawiła się pierwsza gra z ich udziałem, zaadresowana do posiadaczy konsoli GameBoy Pocket.

Pokemony mają już dziesięć lat

wiadomość28 marca 2006

Koncern Nintendo z dumą ogłosił, że kieszonkowe potwory, czyli Pokemony świętują właśnie swoje dziesiąte urodziny.

Do sądu za gen nazwany ... Pokemon?

wiadomość20 grudnia 2005

Cofnijmy się do początku roku, a dokładnie do stycznia, kiedy to w magazynie Nature pojawił się artykuł autorstwa pana Piera Paolo Pandolfiego z nowojorskiego Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, w którym opisał on gen powodujący raka - "POK erythroid myeloid ontogenic", czyli w skrócie ... POKemon. Jak można się domyślać, hasło "Pokemon powoduje raka" niezbyt spodobało się niektórym osobom.