Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Dissidia: Final Fantasy (PSP)

Dissidia: Final Fantasy PSP

Dissidia: Final Fantasy to przygotowana przez ekipę deweloperską firmy Square-Enix zręcznościowa bijatyka z bohaterami serii Final Fantasy w rolach głównych.

Bijatyki | TPP | fantasy | hack'and'slash | beat 'em up | multiplayer | na 2 osoby | crossover | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Dissidia: Final Fantasy (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

18grudnia2008

3września2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dissidia: Final Fantasy jest bijatyką stworzoną przez firmę Square-Enix i przeznaczoną na konsolkę PSP. Gra napisana została z myślą o uczczeniu 20 urodzin serii Final Fantasy, sztandarowego produktu japońskiego koncernu.

Fabuła, jak to bywa w zręcznościówkach tego typu, nie jest przesadnie rozbudowana. Ogranicza się do zakreślenia podstawowych zasad, rządzących wirtualnym światem. Dotychczasowa harmonia, która panowała w uniwersum została załamana. Ponownie rozgorzała walka pomiędzy Kosmosem, uosabiającym ład i porządek a Chaosem, przyciągającym na swą stronę rzeszę zbuntowanych wojowników. Wyposażeni w niezwykłą moc słudzy zła, rozgromili w wielkiej wojnie swoich przeciwników. Jedynie garstka zdołała uniknąć śmierci. Przed nimi stoi zadanie, by przywrócić równowagę we wszechświecie.

Cechą charakterystyczną najnowszej gry Square-Enix jest zgromadzenie 20 bohaterów, których historie śledziliśmy we wszystkich odsłonach serii Final Fantasy. Wśród nich znajdują się m.in. Warrior of Light (znany z pierwszej części cyklu), Squall (z Final Fantasy VIII) czy Zidane (Final Fantasy IX). Dodatkowo produkt urozmaica około 50 summonów, zamkniętych w Kamieniach Przywołań, które są dostępne podczas pojedynków. Ważnymi elementami w walce są punkty odwagi, dzięki którym możliwe jest wykonywanie skomplikowanych sekwencji ciosów, posiadających większą moc rażenia.

Grafika, zaprezentowana w Dissidia: Final Fantasy prezentuje się bardzo okazale. Gra oferuje nam także możliwość ingerencji w otoczenie, poprzez niszczenie przedmiotów w trakcie walki – te jednak, po pewnym czasie zostają zregenerowane. Areny, na których toczą się pojedynki są wielopoziomowe, a upadek na niższy segment ma wpływ na ilość zdrowia naszej postaci. Dodatkowo, niektóre z elementów na planszy mogą zostać przez nas wykorzystane w boju - np. kolumny, po których wdrapujemy się z powrotem na wyższą kondygnację.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dissidia: Final Fantasy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dissidia: Final Fantasy

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Wieści ze świata (Transformers, BioShock, Batman: Arkham Asylum) 10/06/10
Wieści ze świata (Transformers, BioShock, Batman: Arkham Asylum) 10/06/10

wiadomość10 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowej promocji na Steamie, premierze Earthworm Jim HD w XBLA, kolejnej produkcji autorów Just Cause 2, demie Transformers: War for Cybertron, piractwie na DS i PSP, a także premierze Team Fortress 2 w wersji na Maca. Zapraszamy do lektury.

Premiery gier w Polsce (31 sierpnia - 6 września)
Premiery gier w Polsce (31 sierpnia - 6 września)

wiadomość7 września 2009

Premiery gier w Polsce (31 sierpnia - 6 września)Pierwszy tydzień września pomimo konieczności powrotu do szkoły miał także kilka pozytywnych akcentów. Należały do nich z pewnością polskie premiery takich gier jak Street Fighter IV, Hearts of Iron III czy nowy IL-2 Sturmovik. Szczegółowy wykaz tytułów, które ukazały się w naszym kraju w ciągu minionych siedmiu dni, prezentujemy poniżej.

Wieści ze świata (Left 4 Dead, Marvel vs Capcom 2, Dissidia: Final Fantasy) 17/07/09

wiadomość17 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Left 4 Dead, Jeremy Soul autorem ścieżki dźwiękowej do U-Wars, data premiery Marvel vs Capcom 2 w wersji na PS3, debiut dema Dissidia: Final Fantasy i inne. Zapraszamy do lektury.

Front Mission Evolved i NIER - czyli nowości od Square Enix

wiadomość30 maja 2009

Firma Square Enix przedstawiła listę gier, które prezentować będzie podczas odbywających się w przyszłym tygodniu targów elektronicznej rozrywki, E3. Wśród kolejnych gier z serii Final Fantasy (na różne platformy) czy drugiej części Supreme Commander, ciekawie prezentują się dwa tytuły - Front Mission Evolved oraz NIER.

Szara przeszłość i różowa przyszłość Square Enix
Szara przeszłość i różowa przyszłość Square Enix

wiadomość23 maja 2009

Japońska firma Square Enix upubliczniła szczegóły rocznego raportu finansowego za 2009 rok fiskalny (okres od 1/04/08 do 31/03/09). W jego ramach ujęła m.in. sprzedaż swoich najlepszych produkcji oraz podzieliła się z nami oczekiwaniami co do przyszłych wyników finansowych.