Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Dissidia: Final Fantasy (PSP)
OkładkaDissidia: Final Fantasy (PSP)

Dissidia: Final Fantasy PSP

Dissidia: Final Fantasy to przygotowana przez ekipę deweloperską firmy Square-Enix zręcznościowa bijatyka z bohaterami serii Final Fantasy w rolach głównych.

Bijatyki | TPP | fantasy | hack'and'slash | beat 'em up | na 2 osoby | crossover | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dissidia: Final Fantasy Premiera PSP

18grudnia2008

pudełko PL

3września2009

producent: Square-Enix / Eidos wydawca: Square-Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dissidia: Final Fantasy jest bijatyką stworzoną przez firmę Square-Enix i przeznaczoną na konsolkę PSP. Gra napisana została z myślą o uczczeniu 20 urodzin serii Final Fantasy, sztandarowego produktu japońskiego koncernu.

Fabuła, jak to bywa w zręcznościówkach tego typu, nie jest przesadnie rozbudowana. Ogranicza się do zakreślenia podstawowych zasad, rządzących wirtualnym światem. Dotychczasowa harmonia, która panowała w uniwersum została załamana. Ponownie rozgorzała walka pomiędzy Kosmosem, uosabiającym ład i porządek a Chaosem, przyciągającym na swą stronę rzeszę zbuntowanych wojowników. Wyposażeni w niezwykłą moc słudzy zła, rozgromili w wielkiej wojnie swoich przeciwników. Jedynie garstka zdołała uniknąć śmierci. Przed nimi stoi zadanie, by przywrócić równowagę we wszechświecie.

Cechą charakterystyczną najnowszej gry Square-Enix jest zgromadzenie 20 bohaterów, których historie śledziliśmy we wszystkich odsłonach serii Final Fantasy. Wśród nich znajdują się m.in. Warrior of Light (znany z pierwszej części cyklu), Squall (z Final Fantasy VIII) czy Zidane (Final Fantasy IX). Dodatkowo produkt urozmaica około 50 summonów, zamkniętych w Kamieniach Przywołań, które są dostępne podczas pojedynków. Ważnymi elementami w walce są punkty odwagi, dzięki którym możliwe jest wykonywanie skomplikowanych sekwencji ciosów, posiadających większą moc rażenia.

Grafika, zaprezentowana w Dissidia: Final Fantasy prezentuje się bardzo okazale. Gra oferuje nam także możliwość ingerencji w otoczenie, poprzez niszczenie przedmiotów w trakcie walki – te jednak, po pewnym czasie zostają zregenerowane. Areny, na których toczą się pojedynki są wielopoziomowe, a upadek na niższy segment ma wpływ na ilość zdrowia naszej postaci. Dodatkowo, niektóre z elementów na planszy mogą zostać przez nas wykorzystane w boju - np. kolumny, po których wdrapujemy się z powrotem na wyższą kondygnację.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dissidia: Final Fantasy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Dissidia: Final Fantasy Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB