Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka RIFT: Storm Legion (PC)

RIFT: Storm Legion PC

Pierwsze rozszerzenie do gry typu MMORPG pod tytułem RIFT, stworzone przez zespół Trion Worlds. Dodatek wymaga do zabawy podstawowej wersji gry, a opowiedziana w nim historia koncentruje się na Królowej Burz – Crucii, której celem jest podbój fantastycznej krainy Telara.

To jest dodatek do gry RIFT.

RPG | MMORPG | MMO

PC Windows
Okładka RIFT: Storm Legion (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13listopada2012

RIFT: Storm Legion to pierwszy dodatek do produkcji MMORPG zatytułowanej RIFT, który do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Całość opracowało studio Trion World Network.

Rozszerzenie wprowadza dwa zupełnie nowe kontynenty i każdy z nich dorównuje rozmiarowi temu z podstawowej wersji. Oznacza to, że po zainstalowaniu dodatku dostępny dla graczy teren ulega trzykrotnemu zwiększeniu. Pierwszy z kontynentów nazwany został Dusken. Jest to ponure miejsce, któremu pod względem klimatu bliżej do horroru niż typowego fantasy. Zwiedzając tę krainę poznamy m.in. historię Regulosa – smoczego bóstwa przybyłego z wymiaru śmierci. Natomiast drugi kontynent, czyli Brevane, proponuje lżejszą atmosferę. Na jego terenach znajduje się m.in. Wieczne Miasto, będące kolebką cywilizacji Telaran. Wśród nowych lokacji wprowadzonych przez Storm Legion pojawia się również metropolia Tempest Bay, która pełni rolę bazy dla obu grywalnych frakcji, czyli Guardians oraz The Defiant. Zarówno Dusken, jak i Brevane oferują rozbudowaną warstwę fabularną. Historia opowiadana jest zarówno za pomocą samodzielnych misji, jak i wydarzeń obejmujących całe krainy oraz wszystkich przebywających w nich graczy. Rozszerzenie spaja historia Królowej Burz imieniem Crucia, która chce sprowadzić do świata Telara posłuszne jej rozkazom legiony.

Jednym z najważniejszych elementów systemu rozwoju postaci w podstawowej wersji RIFT jest wykorzystywanie dusz i Storm Legion dodaje wiele nowych typów, które wprowadzają świeże mechanizmy rozgrywki. Ponadto, do 60 poziomu zwiększony został limit rozwoju bohatera. Autorzy przygotowali też nowe lochy, dwa dodatkowe raidy i jedną Kronikę, czyli instancję koncentrującą się na aspekcie fabularnym. Nie zabrakło również świeżych eventów. Wśród nich największe wrażenie robią starcia z monstrum zwanym Kolosem, które rozmiarami stokrotnie przewyższa postacie graczy, dzięki czemu może niszczyć mury, wspinać się po mostach i wyczyniać rzeczy niewidziane dotąd w gatunku MMORPG. Z ciekawych nowinek warto jeszcze wymienić wprowadzenie prywatnych wymiarów dla pojedynczych graczy i ich drużyn. Dzięki temu możemy na własność zajmować budynki i lokacje, bez wpływu na ogólny świat gry

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI RIFT: Storm Legion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe RIFT: Storm Legion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (Nvidia GTS 250 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP(SP3)Vista(SP2)/7
  • łącze internetowe
RIFT z trybem free-to-play od połowy czerwca
RIFT z trybem free-to-play od połowy czerwca

wiadomość14 maja 2013

Deweloper wydanego w 2011 roku MMORPG RIFT zapowiedział, że od połowy czerwca tytuł umożliwi po raz pierwszy zabawę w modelu free-to-play. Dotychczasowe subskrypcje nie znikną, ale będą całkowicie opcjonalne. Nowi gracze otrzymają dostęp do całej zawartości gry.

Znamy dokładną datę premiery dodatku RIFT: Storm Legion
Znamy dokładną datę premiery dodatku RIFT: Storm Legion

wiadomość6 września 2012

Poznaliśmy dokładną datę premiery dodatku RIFT: Storm Legion. Rozszerzenie do zeszłorocznej gry MMO zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych i Europie w listopadzie bieżącego roku. Informacja została potwierdzona przez studio Trion Worlds.