Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2013, 19:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

RIFT z trybem free-to-play od połowy czerwca

Deweloper wydanego w 2011 roku MMORPG RIFT zapowiedział, że od połowy czerwca tytuł umożliwi po raz pierwszy zabawę w modelu free-to-play. Dotychczasowe subskrypcje nie znikną, ale będą całkowicie opcjonalne. Nowi gracze otrzymają dostęp do całej zawartości gry.

Wprowadzenie trybu free-to-play z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania grą - RIFT z trybem free-to-play od połowy czerwca - wiadomość - 2013-05-14
Wprowadzenie trybu free-to-play z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania grą

Amerykańskie studio Trion Worlds, odpowiedzialne za stworzenie MMORPG RIFT, ogłosiło, że 12 czerwca produkcja zaoferuje po raz pierwszy możliwość zabawy w modelu free-to-play. Zostanie on wprowadzony wraz z wydanym wówczas patchem, oznaczonym numerem 2.3. Tym samym gra dołączy do szeregu wielu innych tytułów z gatunku, które w ostatnich latach zdecydowały się na zmianę strategii biznesowej. Pierwszy krok w tym kierunku deweloperzy postawili już jakiś czas temu, kiedy wprowadzili darmową i nieograniczoną czasowo wersję trial, a także uruchomili akcję darmowych weekendów z grą.

Twórcy RIFT zaznaczają, że zmiany nie wpłyną negatywnie na pozycję dotychczasowych subskrybentów. Abonament nie będzie zlikwidowany, ale stanie się teraz całkowicie opcjonalny. Osoby, które będą go płacić jak dotychczas otrzymają tytuł Patrona, a także zachowają cały dotychczasowy ekwipunek oraz sloty dla postaci (w darmowym koncie będą jedynie dwa). Poza tym, mogą liczyć na szereg różnych bonusów w postaci dodatkowego złota, doświadczenia, reputacji i wielu innych nagród, z których część przeznaczona będzie dla weteranów, mogących pochwalić się najdłuższym stażem z tytułem.

Nowi gracze otrzymają dostęp do całej dotychczasowej zawartości RIFT. Producenci zaznaczają przy tym, że nowy model gry nie będzie zbudowany wokół idei pay-to-win. Gracze będą mogli nabywać różnego rodzaju ekwipunek, mounty czy zwierzaki w dedykowanym sklepie, gdzie walutą będzie złoto oraz kredyty kupowane za prawdziwe pieniądze. Najlepsze przedmioty, broń czy akcesoria, które znacząco zwiększają silę postaci, otrzymamy jedynie w trakcie zwykłej rozgrywki, co pozwoli zachować równowagę w świecie gry.

Warto dodać, ze nowy patch poza trybem free-to-play wprowadzi także między innymi nowy event i lokacje. Twórcy zapowiadają, że będą na bieżąco wprowadzać kolejne zmiany do RIFT, wsłuchując się w opinie starych jak i nowych graczy, których zachęciła perspektywa darmowej rozgrywki bez zobowiązań.

  1. Oficjalna strona RIFT
  2. RIFT - recenzja gry