Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2012, 12:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Killzone HD, Call of Duty: Modern Warfare 3) 14/9/12

Dziś piszemy m.in. o cyfrowej wersji Killzone HD, dodatku DLC do strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 3, nowej części serii Duke Nukem, a także pecetowej edycji gry Mark of the Ninja. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shatter

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Shatter. Dzieło studia Sidhe Interactive możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 1,99 euro (ok. 8 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Mark of the Ninja

Z wpisu umieszczonego w poniedziałek na stronie Steam Content Description Record Decoder wynika, że gra Mark of the Ninja ukaże się w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam. Do tej pory pecetowa wersja produkcji dostępnej od tygodnia na Xbox Live nie została nawet zapowiedziana. Warto jednak dodać, że obie platformówki z serii Shank (autorstwa tego samego dewelopera – Klei Entertainment) swego czasu ukazały się także na PC.

Duke Nukem

Randy Pitchford (prezes studia Gearbox Software) powiedział w wywiadzie dla serwisu IGN, że po wykupieniu praw do marki Duke Nukem celem było nie tyle wydanie Duke Nukem Forever, co raczej stworzenie kolejnej części od podstaw. Stwierdził jednocześnie, że byłaby to „trochę inna” produkcja od nie do końca udanego Duke Nukem Forever. Fani mogą więc liczyć na to, że studio Gearbox Software jeszcze wróci do tematu i w przyszłości zapowie nową odsłonę przygód Księcia.

RIFT

Studio Trion Worlds ogłosiło rozpoczęcie darmowego weekendu, w trakcie którego bez żadnych opłat i ograniczeń można wypróbować grę RIFT. Warto w tym miejscu dodać, że gracze od dłuższego czasu mogą testować wersję RIFT Lite. Pozwala ona zupełnie za darmo sprawdzić ten tytuł do momentu osiągnięcia 20. poziomu. Promocyjny weekend jest więc skierowany bardziej w stronę osób, które chciałyby jeszcze bardziej ulepszyć swoją postać. Darmowego klienta gry ściągniecie z tego miejsca.

Deus Ex: Bunt Ludzkości / Sam & Max

W ramach Oferty Weekendowej na platformie Steam o 75% przeceniono grę Deus Ex: Bunt Ludzkości, a o 70% obniżono cenę serii Sam & Max. Produkcja studia Eidos Montreal kosztuje 5,99 euro (ok. 25 zł), a pakiet przygodówek zespołu Telltale Games to wydatek rzędu 14,99 euro (ok. 62 zł). Obie promocje potrwają do 17 września (godzina 19:00).

Killzone HD

Na europejskim blogu PlayStation pojawiła się lista Trofeów do odblokowania w grze Killzone HD, czyli odświeżonej wersji pierwszej odsłony popularnej serii strzelanin FPP. Przy okazji potwierdzono, że tytuł będzie dostępny nie tylko w zestawie Killzone Trylogia, ale także oddzielnie za pośrednictwem PlayStation Network. Oficjalna premiera odbędzie się 24 października, a cenę cyfrowej edycji Killzone HD ustalono na poziomie 14,99 euro, co na polskim PlayStation Store powinno przełożyć się na kwotę w okolicach 47 złotych.

Wieści ze świata (Killzone HD, Call of Duty: Modern Warfare 3) 14/9/12 - ilustracja #1
Killzone HD będzie dostępny także oddzielnie w cyfrowej dystrybucji

Call of Duty: Modern Warfare 3

W usługach Steam oraz PlayStation Network udostępniono dodatek DLC Collection 3: Chaos Pack do gry Call of Duty: Modern Warfare 3. Rozszerzenie składa się z czterech poziomów do trybu Operacje Specjalne (Vertigo, Arctic Recon, Light ‘Em Up, Special Delivery), trzech etapów do opcji rozgrywki Face Off (Vortex, U-Turn, Intersection) oraz czterech map (Resistance, Village, Underground, Dome) do nowego trybu Chaos Mode. W zeszłym miesiącu DLC zadebiutowało na Xbox Live.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: