Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Killzone HD (PS3)
OkładkaKillzone HD (PS3)

Killzone HD PS3

Odświeżona z myślą o użytkownikach PlayStation 3 edycja kultowej strzelaniny FPS Killzone, która zadebiutowała w 2004 roku na drugiej generacji konsol firmy Sony.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Killzone HD Premiera PS3

23października2012

producent: Guerrilla Games / Supermassive Games wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Killzone HD

Call of Duty Classic

Crysis

Far Cry 2

Poprawiona wersja pierwszej odsłony serii FPS-ów pod tytułem Killzone. Gra zadebiutowała w 2004 roku na konsoli PlayStation 2. Od tamtej pory doczekała się bezpośrednich kontynuacji na PlayStation 3 oraz tytułów pobocznych, wydanych na PS Vicie oraz PSP. Producentem oryginalnego Killzone oraz jego portu jest holenderskie studio deweloperskie Guerrilla Games, które od 2005 roku pozostaje częścią Sony Computer Entertainment.

Historia przedstawiona w Killzone przenosi nas w przyszłość i przedstawia międzyplanetarną wojnę prowadzoną między sojuszniczymi siłami ISA, a niepowstrzymanymi i agresywnymi wojskami Helghastów, dowodzonymi przez bezkompromisowy faszystowski reżim. Helghaści są kosmicznymi kolonistami zapomnianymi przez ziemian, którzy zamieszkali nieprzyjazną planetę Helghan. Trująca atmosfera oraz panujące na powierzchni nowego świata warunki zmieniły fizjologię zamieszkałej go populacji na tyle, że trudno uważać ich już za zwykłych ludzi. Pałają oni nienawiścią do mieszkańców ziemi oraz jej kolonii, pragnąc unicestwić w całości ludzką rasę. Gracze wcielają się w kapitana ISA o imieniu Jan Templar, który wraz z oddziałem desperacko broni zajmowanych pozycji przed przeważającymi siłami wroga.

Model rozgrywki nie uległ żadnej zmianie i nadal mamy do czynienia z typowym FPS-em. Ponieważ oryginał powstał w 2004 roku, nie należy spodziewać się po grze wielu rozwiązań spotykanych u współczesnych przedstawicieli gatunku. Twórcy poprawili jednak nieco sterowanie oraz usunęli część niedociągnięć i błędów, związanych z użyciem broni i AI. Największym przemianom uległa oprawa graficzna. Tekstury oraz rozdzielczość ekranu zostały podwyższone i przystosowane do obsługi ekranów panoramicznych. Zniwelowano także problemy z wydajnością oraz klatukujący obraz. Warto wspomnieć także o wprowadzeniu obsługi trofeów.

Większych rewelacji nie należy tez spodziewać się po trybie multiplayer. Do wyboru graczy oddano możliwość zabawy w sieci, która w wersji na PlayStation 2 była mało popularna ze względu na ograniczenia systemu, jak również lokalnie z komputerowymi botami. Produkcja wspiera także możliwość rozgrywki na podzielonym ekranie ze znajomym.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-12  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.9 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Killzone HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.