Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2012, 12:49

NCsoft zapowiada europejską wersję MMORPG Blade & Soul

Mamy dobre wieści dla fanów gatunku MMORPG. Firma NCsoft zapowiedziała, że gra Blade & Soul otrzyma wersję anglojęzyczną i zostanie udostępniona w Europie.

NCsoft zapowiada europejską wersję MMORPG Blade & Soul - ilustracja #1
Rozbudowany system walki uatrakcyjni starcia PvP w Blade & Soul.

Blade & Soul to jedna najbardziej obiecujących azjatyckich gier MMORPG. Dlatego fanów gatunku powinna ucieszyć informacja, że firma NCsoft wreszcie oficjalnie potwierdziła, że projekt doczeka się anglojęzycznej wersji i zostanie udostępniony graczom w Europie. Niestety, komunikat prasowy nie zawierał żadnych innych informacji. Nie wiemy zatem, na kiedy zaplanowano premierę. Nie znamy też daty startu beta testów.

Oczywiście, dla śledzących losy tego tytułu dzisiejsza nowina nie jest żadnym zaskoczeniem. Gra jest w końcu produkcją dużego kalibru, w którą NCsoft wpompowało masę pieniędzy, więc trudno było sobie wyobrazić brak wersji anglojęzycznej. Ponadto w zeszłym miesiącu, na targach gamescom, w sekcji biznesowej ludzie z firmy rozdawali ulotki wskazujące na to, że Blade & Soul zawita na nasz kontynent.

Z okazji oficjalnej zapowiedzi wersji europejskiej wypuszczono też nowy zwiastun:

Oglądając powyższy filmik warto zwrócić uwagę na fakt, że gra otrzymała rating PEGI 16. Oznacza to, że nie zostanie ona ocenzurowana w porównaniu do koreańskiego pierwowzoru.

Tym, co czyni Blade & Soul ciekawym są azjatyckie klimaty, pełnymi garściami czerpiące z kina kung-fu. Akcja toczy się w pełnym magii świecie mocno inspirowanym antycznymi Chinami oraz wierzeniami ludzi żyjących w tamtych czasach. Stanowi to miłą odmianę od standardowego tolkienowskiego fantasy, które obecnie dominuje nawet w produkcjach wywodzących się Korei Południowej. Oczywiście, również system starć oparto na wschodnich sztukach walki. Jednocześnie jest on w dużym stopniu zręcznościowy – sami wyprowadzamy ciosy oraz kontry i musimy łączyć ataki w combosy. Co ciekawe, autorzy pozwalają rozwinąć umiejętności ruchowe bohaterów do nadludzkich poziomów. Dzięki temu mogą oni np. biegać po ścianach i wodzie, a nawet nauczyć się latać.

Blade & Soul wystartowało w Korei Południowej pod koniec czerwca tego roku. Obecnie jest to druga najpopularniejsza gra MMORPG na tym rynku.