Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Killzone Trilogy (PS3)
OkładkaKillzone Trilogy (PS3)

Killzone Trylogia PS3

Killzone Trilogy

Kompilacja trzech pierwszych części popularnej serii FPS-ów pod tytułem Killzone, która zawiera także wszystkie wydane do tej pory zestawy DLC. Pierwsza odsłona cyklu, którą pierwotnie wydano na PlayStation 2, wzbogacona została o obsługę trofeów.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | pakiet | na 2 osoby | PlayStation Move | obraz w 3D | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Killzone Trylogia Premiera PS3

23października2012

pudełko PL

25października2012

Gry podobne do Killzone Trylogia

Far Cry 3

Resistance 3

Crysis 3

Killzone Trilogy jest zestawem trzech pierwszych części popularnej serii FPS, która w 2004 roku narodziła się na PlayStation 2 (Killzone), a następnie w 2009 i 2011 roku zagościła na konsoli Playstation 3 (Killzone 2 i 3). Producentem zawartych w kompilacji gier jest holenderskie studio Guerrilla Games, którego właścicielem pozostaje od wielu lat koncern Sony.

Historia przedstawiona w Killzone przenosi nas w przyszłość i przedstawia międzyplanetarną wojnę prowadzoną między sojuszniczymi siłami ISA, a niepowstrzymanymi i agresywnymi wojskami Helghastów, dowodzonymi przez bezkompromisowy faszystowski reżim. Helghaści są kosmicznymi kolonistami zapomnianymi przez Ziemian, którzy zamieszkali nieprzyjazną planetę Helghan. Trująca atmosfera oraz panujące na powierzchni nowego świata warunki zmieniły fizjologię zamieszkałej go populacji na tyle, że trudno uważać ich już za zwykłych ludzi. Gracze poznają losy wojny z punktu widzenia przeciętnych żołnierzy i oficerów ISA, stojących na froncie walki o utrzymanie i odbicie ludzkich posterunków z rąk najeźdźców.

Pierwsza część gry, którą wydano pierwotnie na PlayStation 2, jest dostępna w odświeżonej wersji HD. Znaczącą zmianą wprowadzoną do tytułu jest jego poprawiona oprawa graficzna. Tekstury oraz rozdzielczość ekranu zostały podwyższone i przystosowane do obsługi ekranów panoramicznych. Zniwelowano problemy z wydajnością, na które zwracało uwagę wielu graczy. Dużym plusem jest także wprowadzenie obsługi trofeów.

Zarówno druga jak i trzecia odsłona cyklu dostępne są w identycznej formie jak w ich pierwszym wydaniu dostępnym w sklepach. Twórcy nie zdecydowali się więc na przykład, by zaimplementować w Killzone 2 obsługę kontrolera PlayStation Move czy wprowadzić możliwość wyświetlania trójwymiarowego obrazu. Wszystkie wymienione opcje oczywiście nadal posiada Killzone 3. Bonusem, który może przypaść do gustu osobom kupującym zestaw, jest umieszczenie w pudełku kuponu, pozwalającego ściągnąć wszystkie wydane do tej pory zestawy map dla trybu multiplayer w obu grach. Są to:

  1. Killzone 2 – Steel & Titanium Map Pack, Flash & Thunder Map Pack oraz Napalm & Cordite Map Pack
  2. Killzone 3 – Steel Rain Map Pack, Retro Map Pack oraz From the Ashes Map Pack.

Jeżeli chodzi o rozgrywkę wieloosobową, tytuły posiadają te same tryby zabawy jak i możliwości, które dostępne były w dniu ich premiery. W pierwszym Killzone nadal możemy uczestniczyć w lokalnych meczach multiplayer z komputerowymi botami (samotnie jak i na podzielonym ekranie z innym graczem) oraz brać udział w rozgrywkach sieciowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-32  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 208 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Killzone Trylogia: 18+