Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiU
Okładka The Wonderful 101 (WiiU)
OkładkaThe Wonderful 101 (WiiU)

The Wonderful 101 WiiU

The Wonderful 101 to zręcznościowa gra akcji, w której sterujemy grupką superbohaterów, walczących z najeźdźcą z kosmosu. Zespół potrafi przyjmować rozmaite kształty, zamieniając się w ogromną broń oraz przedmioty przydatne w walce i eksploracji.

Akcji | widok izometryczny | elementy logiczne | superbohaterowie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Wonderful 101 Premiera WiiU

23sierpnia2013

producent: PlatinumGames wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Wonderful 101 to gra akcji, która została stworzona przez japońskie studio Platinum Games. Deweloper znany jest z produkcji tytułów, takich jak: MadWorld, Bayonetta, Vanquish i Metal Gear Rising: Revengeance.

Naszą planetę atakują kilkudziesięciometrowe obce istoty z kosmosu. Ziemia walczy bezskutecznie z najeźdźcą, a jej ostatnią nadzieją na zwycięstwo są posiadający nadnaturalne umiejętności superbohaterowie. Niestety, nawet oni nie mogą w pojedynkę odeprzeć inwazji. Dlatego muszą po raz pierwszy połączyć swe siły. Tylko wspólnie, korzystając z mocy, mogą zamieniać się w potężną broń lub wykorzystywać super-ataki, które są w stanie zniszczyć przerażających kosmitów.

W trakcie zabawy sterujemy bezpośrednio grupką od kilkunastu do kilkudziesięciu bohaterów. Co więcej, poruszając się po planszy dołączamy do naszego zespołu przypadkowo napotkane osoby. Im jest on większy, tym silniejszymi atakami dysponujemy. Członkowie naszej drużyny wspólnie przyjmują wybrane przez graczy kształty i zamieniają się w broń, lotnię, a nawet w wielką galaretę, odbijającą wrogie ciosy. Umiejętność zmiany kształtu przydaje się również podczas eksploracji. Grupa może na przykład przemienić się w ogromną rękę, która opuści zwodzony most.

The Wonderful 101 wykorzystuje unikalne możliwości jakie daje GamePad. Za pomocą tabletu wydajemy rozkazy bohaterom, zwiedzamy lokacje niewidoczne na ekranie telewizora, a także rozwiązujemy rozmaite zagadki.

Akcja gry została przedstawiona w rzucie izometrycznym. Środowisko The Wonderful 101 jest w pełni trójwymiarowe. Większość etapów rozgrywa się w zniszczonym i opuszczonym mieście. W okupowanej przez obcych metropolii czekają na nas różne niespodzianki, takie jak pękające i rozstępujące się ulice czy wybuchające budynki. Oprawa graficzna jest wyjątkowo kolorowa i komiksowa, a jej styl i projekty postaci przywodzą na myśl popularną chodzoną bijatykę Viewtiful Joe, wydaną w 2003 roku na konsole Nintendo Gamecube i PlayStation 2.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 5  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Wonderful 101

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.