Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2020, 09:42

autor: Adrian Werner

The Wonderful 101 Remastered - hit WiiU powróci na PC, PS4 i Switcha

Zespół PlatinumGames błyskawicznie zgromadził w serwisie Kickstarter środki potrzebne na opracowanie The Wonderful 101: Remastered, czyli odświeżonej wersji perełki z 2013 roku. Nowe wydanie trafi na PC i konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i najpewniej także Xbox One.

Remaster The Wonderful 101 ukaże się w kwietniu tego roku. - The Wonderful 101 Remastered - hit WiiU powróci na PC, PS4 i Switcha - wiadomość - 2020-02-04
Remaster The Wonderful 101 ukaże się w kwietniu tego roku.

Wczoraj znane z Nier: Automata japońskie studio PlatinumGames uruchomiło stronę zapowiadającą cztery nowe projekty. Początkowo deweloper nie zdradził o jakie gry chodzi, ale na konkrety nie musieliśmy czekać długo. Zespół wkrótce potem uruchomił bowiem kickstarterową zbiórkę na The Wonderful 101: Remastered, czyli odświeżoną wersję wyśmienitej produkcji z 2013 roku, która ukazała się wyłącznie na Nintendo WiiU.

Cel minimalny, ustalony na poziomie 49 tysięcy dolarów, udało się osiągnąć w kilkadziesiąt minut. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie lada chwilę przekroczy milion dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 31 dni. Dzięki temu poza planowaną od początku wersją na Nintendo Switch The Wonderful 101: Remastered ukaże się również na PC oraz PlayStation 4. Produkcja najpewniej trafi też na Xboksa One.

Premiera zaplanowana została na kwiecień tego roku. Zbiórka ma kilka celów dodatkowych, które zaowocują dodatkową zawartością. Zostanie ona udostępniona w formie DLC, ale osoby, które wesprą kickstartera otrzymają te dodatki bez dodatkowych opłat. Po przekroczeniu jednego miliona dolarów The Wonderful 101: Remastered wzbogaci się o tryb Time Attack, a zgromadzenie 1,5 mln dolarów zaowocuje mini-kampanią Luka’s First Mission, opowiadającą historię nowej postaci.

The Wonderful 101 Remastered - hit WiiU powróci na PC, PS4 i Switcha - ilustracja #2Hideki Kamiya ze studia PlatinumGames słynie z ciętego języka i specyficznego poczucia humoru. Osoby, które wesprą grę na Kickstarterze mogą otrzymać od niego wiadomość na Twitterze, a następnie zostać na zawsze zablokowane przez tego dewelopera.

Na szczęście ta „nagroda” jest opcjonalna.

Warto wspomnieć, że studio PlatinumGames zapowiedziało również pecetowe wydanie Daemon X Machina, czyli gry akcji, która zadebiutowała w zeszłym roku na Nintendo Switch. Konwersja ukaże się 13 lutego tego roku. Na Steamie obecnie grę można kupić za 171,99 złotych. Jest to cena promocyjna, obniżona o 20% - po premierze zostanie podniesiona do 214,99 zł.

Pecetowa wersja Daemon X Machina nie pojawiła się na wspomnianej stronie teasującej cztery nowe projekty studia, więc najpewniej w najbliższym czasie PlatinumGames zapowie jeszcze trzy kolejne produkcje.

  1. The Wonderful 101: Remastered – strona Kickstartera
  2. Platinum4 – strona z teaserami nowych projektów studia PlatinumGames.