Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2020, 09:10

autor: Adrian Werner

Dead Cells trafi na Androida najpóźniej we wrześniu

Studio Playdigious ogłosiło, że w trzecim kwartale tego roku na Androida zawita Dead Cells, czyli konwersja przebojowej gry zespołu Motion Twin.

Po triumfach odniesionych na PC, konsolach oraz iOS, gra wreszcie zawita również na Androida. - Dead Cells trafi na Androida najpóźniej we wrześniu - wiadomość - 2020-02-04
Po triumfach odniesionych na PC, konsolach oraz iOS, gra wreszcie zawita również na Androida.
DEAD CELLS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Motion Twin
  2. Wydawca: Motion Twin
  3. Gatunek: platformówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch, iOS, AND

Wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy na Androida trafi gra Dead Cells, będąca jedną z najlepszych platformówek ostatnich lat. Konwersja ukaże się w trzecim kwartale, czyli najwcześniej w lipcu, a najpóźniej we wrześniu tego roku.

Za przeniesienie gry na system firmy Google odpowiada paryski zespół Playdigious, czyli studio, które opracowało również zeszłoroczne wydanie na iOS. W dniu premiery wersja na Androida będzie pod względem aktualizacji w tyle w stosunku do edycji na PC i konsole, ale z czasem je dogoni, choć na razie autorzy nie są w stanie stwierdzić, kiedy dokładnie to nastąpi.

Przypomnijmy, że Dead Cells zadebiutowało na pecetach w maju 2017 roku w ramach wczesnego dostępu. Pełna wersja ukazała się w sierpniu kolejnego roku i dopiero wtedy produkcja trafiła również na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Z kolei w sierpniu 2019 produkcja zawitała na iOS.

Dead Cells spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wydanie PC posiada średnią ocen na poziomie 89% według serwisu Metacritic, a na Steamie aż 95% ocen użytkowników jest pozytywnych. Gra okazała się również dużym sukcesem kasowym. We wrześniu ubiegłego roku twórcy pochwalili się, że sprzedaż przekroczyła 2,4 mln egzemplarzy.

Warto wspomnieć, że konwersja na Androida nie jest jedyną atrakcją, której mogą wypatrywać fani gry. 11 lutego na PC i konsolach zadebiutuje pierwszy płatny dodatek zatytułowany The Bad Seed, oferujący m.in. dwa nowe biomy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dead Cells - poradnik do gry