Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4Switch
Okładka The Wonderful 101: Remastered (PC)

The Wonderful 101: Remastered

The Wonderful 101: Remastered to ulepszona i rozbudowana wersja gry akcji studia PlatinumGames z 2013 roku. Podczas zabawy kierujemy dużą grupą postaci walczącą z obcymi i potrafiącą przeobrażać się w różne przydatne formy.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | elementy logiczne | superbohaterowie | crowdfunding | reedycje/remastery/remaki

Okładka The Wonderful 101: Remastered (PC)

data premiery gry:

19maj2020

PC Switch PS4

The Wonderful 101: Remastered to odświeżona wersja nietypowej gry akcji wydanej na Nintendo WiiU w 2013 roku. Zarówno za pierwowzór, jak i remaster odpowiada japońskie studio PlatinumGames, znane z takich tytułów jak Nier: Automata, Vanquish czy seria Bayonetta.

Fabuła

Akcja gry toczy się w przyszłości, w trakcie trzeciej wojny między ludzkością a terrorystyczną organizacją kosmitów znaną jako Federacja Geathjerk. W starciu z potężnymi siłami obcych ostatnią nadzieją Ziemi stają się superbohaterowie. Zagrożenie jest jednak tak duże, że po raz pierwszy herosi zmuszeni zostają do połączenia sił i walki jako jedna drużyna.

Ten opis fabuły może wydawać się dramatyczny, ale historia została zaprezentowana z dużym przymrużeniem oka. Scenariusz gry jest mocno humorystyczny i często naśmiewa się z oklepanych schematów amerykańskich komiksów o superbohaterach.

Mechanika

The Wonderful 101: Remastered to nietypowa gra akcji. Wydarzenia ukazane są z perspektywy izometrycznej, a podczas zabawy kierujemy całą hordą bohaterów. W trakcie przemierzenia map dołączają do niej kolejne postacie, a im liczniejsza jest nasza drużyna, tym większą siłą dysponuje.

Gracze muszą eksplorować poziomy, wypełniać zadania oraz ratować ludzi, co pozwala przyłączyć ich do naszej hordy. Kluczową rolę w rozgrywce odgrywa zdolność przeobrażania grupy w różne formy, np. w odbijającą ataki galaretkę, broń, gigantyczną rękę manipulującą wielkimi obiektami w swoim otoczeniu, a nawet żywy bat.

Po zakończeniu misji nasze osiągnięcia są podsumowywane wynikiem punktowym, który zależy od takich czynników, jak czas przejścia mapy czy otrzymane obrażenia.

Tryby gry

The Wonderful 101: Remastered pozwala zarówno na samotną zabawę, jak i rozgrywki kooperacyjne dla maksymalnie pięciu osób. Dodatkowo twórcy przygotowali niedostępny w pierwowzorze z 2013 roku tryb Time Attack, w którym gramy na czas.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę wizualną wykonaną w mocno kreskówkowej stylistyce. W porównaniu z oryginałem The Wonderful 101: Remastered posiada odświeżoną grafikę oraz dodatkową zawartość, w tym minikampanię Luka’s First Mission, opowiadającą historię nowej postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-5  

Oczekiwania czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Wonderful 101: Remastered

Klasyfikacja PEGI The Wonderful 101: Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Wonderful 101: Remastered

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3-7100 3.9 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 lub lepsza, Windows 7/8/8.1/10

The Wonderful 101 Remastered - hit WiiU powróci na PC, PS4 i Switcha
The Wonderful 101 Remastered - hit WiiU powróci na PC, PS4 i Switcha

wiadomość4 lutego 2020

Zespół PlatinumGames błyskawicznie zgromadził w serwisie Kickstarter środki potrzebne na opracowanie The Wonderful 101: Remastered, czyli odświeżonej wersji perełki z 2013 roku. Nowe wydanie trafi na PC i konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i najpewniej także Xbox One.

PC
Switch
PS4