Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2020, 10:34

World War 3 - mała populacja graczy poskutkuje likwidacją regionalizacji serwerów

Gliwickie studio The Farm 51 ogłosiło plany połączenia regionów w grze World War 3. Oznacza to, że gracze z całego świata będa mogli bawić się na tych samych serwerach, bez konieczności zmian w ustawieniach Steam i utraty postępów na profilach.

Malejąca popularność gry wymusiła połączenie regionów. - World War 3 - mała populacja graczy poskutkuje likwidacją regionalizacji serwerów - wiadomość - 2020-02-04
Malejąca popularność gry wymusiła połączenie regionów.
WORLD WAR 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: The Farm 51
  2. Wydawca: The Farm 51
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: 20 października 2018 r.

Polskie studio The Farm 51 ogłosiło plany usunięcia regionalnych ograniczeń gry World War 3. Dzięki temu wkrótce gracze z całego świata będą mogli bawić się wspólnie na tych samych serwerach. Zmiana najpewniej nastąpi jeszcze w tym tygodniu.

Obecnie społeczność gry podzielona jest na trzy grupy – pierwsza obejmuje Amerykę Północną i Południową, druga Azję oraz Oceanię, a trzecia Europę i Afrykę. Twórcy pozwalają na zmianę regionu, ale opcja ta nie jest łatwo dostępna na Steamie, zwłaszcza po niedawnej aktualizacji interfejsu tego serwisu, a dodatkowo przełączenie się na inne terytorium powoduje utratę postępów w profilu gracza. Wkrótce te problemy staną się przeszłością.

Przypomnijmy, że World War 3 zadebiutowało we wczesnym dostępie 20 października 2018 r. Twórcy zdecydowali się na rozdzielenie terytoriów, aby zmniejszyć obciążenie infrastruktury. Gra początkowo osiągnęła imponujące wyniki sprzedaży, ale szybko zaczęła tracić graczy. Według danych serwisu Steam Charts wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w tytuł bawiło się raptem 97 graczy jednocześnie.

Najwięcej użytkowników jest na serwerach przypisanych Europie i Afryce, więc część z graczy z pozostałych kontynentów porzuciła swoje terytorium, aby mieć z kim grać, co tylko zwiększyło problemy w Amerykach oraz Azji. Dlatego połączenie regionów to dobre posunięcie. Społeczność fanów World War 3 jest obecnie tak nieliczna, że jakiekolwiek dzielenie ich na mniejsze grupy jest pozbawione sensu.

  1. Oficjalna strona gry