Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2019, 11:30

autor: AlexB

World War 3 z aktualizacją 0.8, wieczorami grę uruchamia około 100 osób

Studio The Farm 51 wypuściło nową aktualizację do sieciowej strzelanki World War 3. Dodaje ona między innymi tryb Przełamanie. Niestety, nie poprawił on specjalnie sytuacji, jeśli chodzi o liczbę graczy bawiących się w tytule jednocześnie.

Pod koniec ubiegłego miesiąca na serwerach testowych sieciowej strzelanki World War 3 od polskiego studia The Farm 51 pojawiła się wersja próbna kolejnej dużej aktualizacji. Sprawdzanie poszczególnych elementów trochę trwało, lecz gracze w końcu się doczekali – patch oznaczony numerem 0.8 oficjalnie stał się częścią tytułu. Powinien on ściągnąć się automatycznie po uruchomieniu platformy Steam.

Czy tryb Przełamanie przypadnie do gustu graczom? - World War 3 z aktualizacją 0.8, wieczorami grę uruchamia około 100 osób - wiadomość - 2019-11-27
Czy tryb Przełamanie przypadnie do gustu graczom?

Aktualizacja 0.8 przede wszystkim dodaje do World War 3 nowy tryb – Przełamanie (ang. Breakthrough). W jego ramach gracze zostają podzieleni na dwie drużyny – atakujących i obrońców. Zadaniem tych pierwszych jest zniszczenie znajdujących się na mapie stacji radiowych za pomocą ładunków wybuchowych (na przykład C4 bądź granatów), a tych drugich ich obrona. Zabawa toczy się do momentu, aż wszystkie punkty zostaną zdewastowane bądź skończy się czas. Zabawa w trybie Przełamanie jest bardzo intensywna i dynamiczna. Według słów twórców, mecze mogą w nim trwać od 15 do 25 minut.

Ponadto wraz z patchem 0.8 w World War 3 zadebiutowały nowy interfejs dla piechoty, Napalm, który jest typem wsparcia, oraz pojazd przeciwlotniczy Leopard2 Gepard (tylko w trybie Warzone). Wyłączono także blokadę dołączania do meczów, które się kończą i rozjaśniono nieco szkiełka w kolimatorach. Twórcy nie zapomnieli też o poprawie optymalizacji oraz wyeliminowaniu szeregu błędów technicznych, związanych między innymi z wyrzucaniem gry do pulpitu, niewidzialnymi paczkami, rozstawianiem miny Claymore, zniszczalnymi obiektami czy odtwarzaniem dźwięku. Pełną zawartość najnowszej aktualizacji znajdziecie na tej stronie.

Niestety, World War 3 wciąż ma problem z liczbą graczy na serwerach. - World War 3 z aktualizacją 0.8, wieczorami grę uruchamia około 100 osób - wiadomość - 2019-11-27
Niestety, World War 3 wciąż ma problem z liczbą graczy na serwerach.

Niestety, łatka 0.8 nie poprawiła specjalnie sytuacji jeśli chodzi o liczbę osób bawiących się jednocześnie w World War 3. Według danych serwisu Steamcharts, obecnie w szczytowych okresach ledwie przekracza ona granicę 100, a średnia z ostatnich 30 dni wynosi 54,5. Wyniki te mogą smucić członków studia The Farm 51. Tytuł miał bowiem spory potencjał i sprzedał się bardzo dobrze. Niektórzy widzieli w nim nawet pogromcę Battlefielda. Niestety, kiepski stan techniczny w momencie debiutu w ramach wczesnego dostępu doprowadził do tego, że produkcja zaczęła systematycznie tracić graczy. Fani tytułu zapewne trzymają kciuki, by po zaplanowanej na przyszły rok premierze pełnej wersji sytuacja ta uległa zmianie.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że World War 3 jest jedną z gier objętych jesienną wyprzedażą na Steamie, która wystartowała wczoraj wieczorem. Tytuł można zakupić za 66,99 złotych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World War 3