Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2019, 10:54

autor: Laty

Aktualizacja Apex Legends – duże zmiany w systemie poziomów, twórcy posłuchali graczy

W grudniu Apex Legends otrzyma sporą aktualizację. Zostanie zwiększony maksymalny poziom, który można zdobyć – i, co za tym idzie – gracze dostaną dodatkowe pakiety Apex, a broń otrzyma nowe zawieszki.

Gra jest obecnie w środku 3. sezonu, który odbywa się na nowej mapie – Skraj świata (World’s Edge). - Aktualizacja Apex Legends – duże zmiany w systemie poziomów, twórcy posłuchali graczy  - wiadomość - 2019-11-29
Gra jest obecnie w środku 3. sezonu, który odbywa się na nowej mapie – Skraj świata (World’s Edge).

Wielu graczy osiągnęło już 100. poziom w Apex Legends i gra powoli zaczyna ich nudzić, ponieważ nie mają do odblokowania żadnej dodatkowej zawartości. Twórcy gry postanowili rozwiązać ten problem i 3 grudnia wydadzą sporą aktualizację. Maksymalny poziom zostanie zwiększony do 500. Dzięki tej zmianie pojawią się nowe odznaki, które będą ewoluować co 10 poziomów, począwszy od 110. Niestety, jeśli ktoś z Was zdobył dużą ilość doświadczenia po osiągnięciu maksymalnego levelu, różnica nie zostanie wyrównana.

Nie wygląda to źle, jak Wam się podoba? - Aktualizacja Apex Legends – duże zmiany w systemie poziomów, twórcy posłuchali graczy  - wiadomość - 2019-11-29
Nie wygląda to źle, jak Wam się podoba?

Studio Respawn Entertainment zapowiedziało, że jeśli gracze nie osiągnęli jeszcze 100. poziomu, to ilość doświadczenia potrzebna do jego zdobycia zostanie zmniejszona o 5%, żeby gracze szybciej mogli odblokować nową zawartość.

Poprzednio w drodze do osiągnięcia maksymalnego levelu mogliśmy zdobyć 45 pakietów Apex. Teraz ich liczba została zwiększona do 199.

  • Poziom 2-20: Jeden pakiet na każdy poziom (łącznie 19 pakietów Apex)
  • Poziom 22-300: Jeden pakiet co dwa poziomy (łącznie 140 pakietów Apex)
  • Poziom 305-500: Jeden pakiet na pięć poziomów (łącznie 40 pakietów Apex)

Twórcy uspokoili, że wszyscy gracze, którzy wcześniej wbili wysoki poziom, otrzymają wyrównanie nagród według nowego systemu. Jeśli więc macie już 100. level, przygotujcie się na odpakowanie 14 paczek wraz z początkiem grudnia. Informacja ta wywołała sporą falę zadowolenia wśród fanów. Widać to między innymi po postach na Reddicie:

Uwielbiam tę grę i hejtuję to, że twórcy nie chcieli rozdawać pakietów. Wspaniale jest widzieć, że to się zmienia.

W końcu, choć długo im to zajęło. Nadal uważam, że możliwość zdobycia pakietów powinna być nieograniczona, nawet jeśli istnieje płatna opcja.

Do gry trafi również 36 nowych zawieszek do broni w jakości epickiej i legendarnej. 5 z nich odblokuje się co 100 poziomów w grze, inne zaś będziecie mogli zakupić w sklepie rotacyjnym lub wylosować z pakietów.

Podsumowując, jeśli lubicie ciągle odblokowywać nową zawartość, to aktualizacja, która zostanie wprowadzona 3 grudnia, powinna Wam przypaść do gustu. Jeśli jednak liczyliście na duże zmiany w mechanice gry, to niestety muszę Was rozczarować, ponieważ nic się nie zmieniło.