Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2019, 12:06

autor: Aquma

Stardew Valley z patchem 1.4. Do gry trafiło dużo nowej zawartości

Stardew Valley - niezależna gra RPG o życiu farmera - otrzymało aktualizację oznaczoną numerem 1.4, która dodaje sporo nowej zawartości i funkcji oraz naprawia szereg błędów.

Stardew Valley z kolejnym dużym patchem. - Stardew Valley z patchem 1.4. Do gry trafiło dużo nowej zawartości - wiadomość - 2019-11-27
Stardew Valley z kolejnym dużym patchem.

Stardew Valley - stworzona przez niezależne studio Concerned Ape, sandboksowa gra RPG, która opowiada o życiu farmera - otrzymało aktualizację o numerze 1.4. Dodaje ona do gry sporo nowej zawartości oraz usprawnień, które powinny pozytywnie wpłynąć na komfort rozgrywki. Deweloper Eric Barone poinformował o najważniejszych zmianach w notce blogowej.

Ta aktualizacja nie tylko dodaje nową zawartość i funkcje do gry, ale także znacznie poprawia jakość rozgrywki dzięki dodaniu licznych funkcji typu „quality of life”... w tym niektórych rzeczy, o które społeczność prosiła od dłuższego czasu. Jest tutaj też ogromna ilość poprawek błędów i kilka usprawnień - krótko mówiąc, gra jest teraz bardziej dopracowana niż kiedykolwiek wcześniej. Mam nadzieję, że ten patch znacznie poprawi twoje doświadczenie grania w Stardew Valley i sprawi, że czas spędzony w dolinie będzie jeszcze bardziej radosny, bezproblemowy i zabawny - napisał twórca.

Co konkretnie zostało wprowadzone do gry? Otrzymaliśmy nową mapę (nazwaną Four Corners), stawy rybne („budynek”, który możemy wznieść na terenie swojego gospodarstwa) i wydarzenia, przeszło 60 przedmiotów, a także sporo ubrań - m.in. 181 koszul i 35 kapeluszy. W Stardew Valley pojawiły się także dwa nowe potwory oraz kolejne dwie wariacje poziomów kopalni. Znacznie rozbudowano również ścieżkę dźwiękową, do której dodano aż 14 utworów.

Jeśli chodzi o usprawnienia rozgrywki, na uwagę zasługują przede wszystkim przeprojektowanie minigry Jumino Kart oraz zmiany w ulepszeniach dla budynków. Z pełną listą modyfikacji możecie się zapoznać pod tym adresem.

Stardew Valley zadebiutowało w 2016 roku na komputerach i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. W kolejnych latach gra pojawiła się także na innych urządzeniach do grania, takich jak Nintendo Switch (2017), PlayStation Vita (2018), smartfony z systemem iOS (2018) oraz Android (2019). Tytuł został niezwykle ciepło przyjęty przez branżowe media - średnia z recenzji w serwisie Metacritic wynosi 86-89%, w zależności od wybranej platformy.

  1. Stardew Valley - strona oficjalna
  2. Stardew Valley - poradnik