Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiU
Okładka Pokemon Rumble U (WiiU)
OkładkaPokemon Rumble U (WiiU)

Pokemon Rumble U WiiU

Trzecia gra z serii Pokemon Rumble, pozwalająca nam na pokierowanie bitwami zabawkowych pokemonów. Twórcy oddali do dyspozycji graczy 649 rodzajów stworków, dysponujących różnymi atakami, przewidzieli także możliwość rozgrywki wieloosobowej na jednym ekranie telewizora.

Akcji | hack'and'slash | zabawki | Pokemon | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Rumble U Premiera WiiU

24kwietnia2013

producent: Ambrella wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemon Rumble U jest kolejną odsłoną serii Pokemon Rumble, której pierwsza część ukazała się na Wii w 2009 roku a druga dwa lata później na konsoli 3DS. Za produkcję gry odpowiada japońskie studio Ambrella, wchodzące w skład sieci zespołów deweloperskich należących do firmy Nintendo. Nowy tytuł, w przeciwieństwie do poprzedników, rozprowadzany jest jedynie za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej i korzysta z nowego modelu biznesowego, opartego w części na sprzedaży fizycznie istniejących zabawek zawierających kody DLC.

Fabuła jest wyjątkowo prosta. Jej bohaterami są zabawkowe figurki pokemonów, które w trakcie dostawy do sklepu wpadają przez przypadek do rzeki. Wyrzucone na brzeg, z dala od miejsca przeznaczenia, postanawiają wyruszyć w podróż, by ponownie trafić do sklepu. Na swojej drodze natkną się na inne pokemonowe figurki, z którymi się zaprzyjaźnią lub stoczą pojedynki.

W trakcie rozgrywki możemy kontrolować 649 rożnych pokemonów, które pojawiły się w we wszystkich częściach głównej serii, skończywszy na grze Pokemon: Black & White 2. Gracze toczą pojedynki na wydzielonych arenach, na których jednorodzajowy może znajdować się ponad 100 stworków. Stworkami sterujemy za pomocą gałki analogowej. Kiedy napotkamy wrogiego pokemona, jak najszybciej naciskamy przycisk akcji, który odpowiada za atak. Gracze nie muszą więc przejmować się wieloma rodzajami ruchów bądź skomplikowanymi zasadami pojedynków. W trakcie wymiany ciosów liczy się jednak żywioł, do którego przypisany jest pokemon i jego ataki; ogniste będą nieskuteczne wobec wodnych pokemonów, te z kolei szybko ulegną elektrycznym stworkom. Od czasu do czasu stoczymy walkę z ogromnymi bossami, którzy zajmować będą sporą część ekranu. Twórcy przygotowali grę także z myślą o zabawie wieloosobowej. Na jednym ekranie w rozgrywce mogą jednocześnie uczestniczyć cztery osoby.

Trójwymiarowa oprawa graficzna Pokemon Rumble U jest bardzo prosta. Modele pokemonów są pozbawione skomplikowanych animacji czy dużej ilości detali. Zaletą takiego stanu rzeczy jest jednak brak problemów z płynnością wyświetlania obrazu, nawet przy ogromnej liczbie walczących na ekranie stworków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Pokemon Rumble U: Odpowiednia dla każdego wieku.