Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2016, 18:30

Wieści ze świata (Doom, Fallout 4, No Man’s Sky, SteamVR, RIFT) 5/8/2016

Dziś piszemy o premierze DLC Unto the Evil do gry Doom, patchu 1.7 do Fallouta 4 na PC, udostępnieniu muzyki z No Man’s Sky do posłuchania, bezpłatnym udzielaniu licencji na technologię śledzenia ruchów SteamVR producentom sprzętu i o zapowiedzi dodatku Starfall Prophecy do RIFT. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Doom – premiera dodatku Unto the Evil

Doom doczekał się pierwszego multiplayerowego dodatku – zapowiedzianego na tegorocznych targach E3 Unto the Evil. DLC rozszerza tryb wieloosobowy przede wszystkim o trzy mapy, grywalnego demona (Harvestera) i nową broń. Rozszerzenie jest dostępne na Steamie za 14,99 euro (ok. 64 zł) oraz w dystrybucji cyfrowej na konsolach PlayStation 4 i Xbox One za 63 zł. Oprócz tego rozpoczął się weekend z podwojoną liczbą punktów doświadczenia zdobywanych w multiplayerze.

Fallout 4 otrzymał patch 1.7 na PC

Studio Bethesda wypuściło patch 1.7 do Fallouta 4 (na razie tylko na PC; na konsole powinien trafić w ciągu kilku tygodni). Łatka dodaje wsparcie dla dodatku Nuka World, który ma zadebiutować 30 sierpnia, a także wprowadza kolejne poprawki optymalizacji i stabilności gry, dodaje duże ładunki wybranych materiałów rzemieślniczych do oferty sprzedawców (np. miedzi i drewna) oraz eliminuje jeszcze jedną garść niedoróbek. Wśród tych ostatnich znalazła się chociażby… możliwość uśmiercenia Juna i Marcy Long po ukończeniu misji „Sanktuarium”. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

No Man’s Sky – posłuchaj muzyki z gry na Spotify i YouTube

Studio Hello Games udostępniło do posłuchania ścieżkę dźwiękową z gry No Man's Sky – z ponad 40 minut muzyki skomponowanej przez zespół 65daysofstatic możecie zapoznać się w serwisie/aplikacji Spotify lub na YouTube (klip poniżej). Premiera tego kosmicznego sandboksa ma nastąpić 9 sierpnia na PS4 i najwyraźniej 12 sierpnia na PC.

Technologia śledzenia ruchów SteamVR bez opłat

Valve Software postanowiło wdrożyć nowy system udzielania licencji na technologię śledzenia ruchów SteamVR – od tej pory będzie ona dostępna dla niezależnych producentów sprzętu bez opłat (dzięki, Blue’s News). W ten sposób firma Gabe’a Newella chce przyspieszyć rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości, dostarczając użytkownikom gogli HTC Vive „nowych i innowacyjnych doświadczeń”. Szczegóły na temat omawianego programu znajdziecie pod tym adresem.

RIFT – nadchodzi dodatek Starfall Prophecy i wersja 4.0

Po kilkuletniej przerwie studio Trion Worlds postanowiło wydać kolejne płatne rozszerzenie do gry MMORPG RIFT, zatytułowane Starfall Prophecy (mimo faktu, że tytuł od mniej więcej trzech lat jest dostępny w modelu free-to-play). Dodatek rozszerzy świat o pięć niedostępnych wcześniej obszarów, dwa lochy i jeden rajd (do tego ostatniego dołączony zostanie nowy system łączenia się graczy w drużyny na rajdy). Oprócz tego maksymalny poziom postaci ulegnie podniesieniu do 70., a miłośnicy starć na większą skalę będą mogli brać udział w oblężeniach fortec. Więcej informacji na temat nowości w RIFT: Starfall Prophecy znajdziecie tutaj. Ponadto można już składać zamówienia na rozszerzenie – jego cena wynosi 40 dolarów (ok. 174 zł), a premiera ma nastapić jesienią bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: