Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2016, 12:09

autor: Góral

No Man's Sky nie będzie wymagać PS Plus; wersja PC opóźniona o trzy dni

Kosmiczny sandboks No Man's Sky ukaże się 9 sierpnia, ale tylko na PlayStation 4, gdyż na oficjalnej stronie widnieje informacja, że wersja PC-towa ukaże się trzy dni później. Poza tym dowiedzieliśmy się, że produkcja nie będzie wymagała abonamentu PlayStation Plus.

9 sierpnia na konsoli PlayStation 4 i komputerach osobistych (możliwe, że później, ale o tym za chwilę) zadebiutuje wyczekiwane No Man's Sky. Na kilkanaście dni przed tym wydarzeniem poruszono ciekawą kwestię związaną z subskrypcją PlayStation Plus. Jak zapewne wszyscy dobrze wiecie, abonament jest wymagany na sprzęcie Sony do rozgrywki w multiplayerze. W przypadku produkcji studia Hello Games na szczęście bawić będą się mogły także osoby nieposiadające aktywnej usługi, ale już połączenie internetowe jak najbardziej, w końcu to gra z proceduralnie generowanym wszechświatem, który odkrywać będą osoby na całym świecie, zapisując na stałe znalezione raz planety. Dostępna będzie również możliwość gry offline, ale w tym przypadku odkrycia nie będą rejestrowane w atlasie uniwersum. Sytuacja z PlayStation Plus podyktowana jest faktem, że choć technicznie multiplayer jest możliwy, tak w praktyce sami twórcy uznają grę za tytuł singleplayerowy. Swego czasu wyjawiono bowiem, że uniwersum będzie na tyle duże, że spotkania z innymi osobami należeć będą do rzadkości, o ile w ogóle do jakichkolwiek dojdzie.

No Man's Sky to wielki wszechświat i ogromna liczba rozmaitych gatunków stworzeń. - No Man's Sky nie będzie wymagać PS Plus; wersja PC opóźniona o trzy dni - wiadomość - 2016-07-26
No Man's Sky to wielki wszechświat i ogromna liczba rozmaitych gatunków stworzeń.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że premiera wersji PC została chyba przełożona. Na oficjalnej stronie produkcji zamieszczono informację, że komputerowa wersja nie pojawi się 9 sierpnia, a trzy dni później. Sytuacja wydaje się nieco zagmatwana, gdyż na Steamie widnieje 10 sierpnia, a w Humble Store 9 sierpnia. W każdym razie, nawet jeżeli dojdzie do opóźnienia, to nie będzie ono zbyt duże.

Na koniec przypominam, że No Man's Sky będzie kosmicznym sandboksem, którego główną atrakcją ma być eksploracja. Podczas zabawy odwiedzimy rozmaite planety zamieszkiwane (albo i nie) przez zróżnicowane istoty – od widocznych powyżej gadów (???) po roboty. Gracze będą podróżować używając statków kosmicznych, którymi wylądują też na stacjach, gdzie sprzedadzą zdobyte na danej planecie surowce. Tam też będzie można udoskonalać swoje wyposażenie. Co ciekawe, wszystko to zajmie zaledwie 6 GB miejsca na płycie, z czego spora część przypadnie na audio.