Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2016, 11:23

Dziś premiera DLC Vault-Tec Workshop do Fallouta 4

Pozwalające na budowę i zarządzanie swoją kryptą rozszerzenie do Fallouta 4 – zatytułowane Vault-Tec Workshop – debiutuje dziś na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Dodatek zbiera jak na razie mieszane oceny w serwisie Steam.

Od dziś możecie zapomnieć o podartych łachmanach przeciętnego mieszkańca Wspólnoty i przywdziać błyszczący kombinezon Nadzorcy. Na pecetach, PlayStation 4 I Xboksie One zadebiutowało bowiem najnowsze rozszerzenie do Fallouta 4Vault-Tec Workshopumożliwiające zbudowanie od podstaw i urządzenie swojej krypty, a następnie zarządzanie nią w taki sposób, by cudowny schron przyciągał coraz większą liczbę osadników. Dodatek wprowadza nowe elementy konstrukcyjne (pozwalające m.in. na budowę kasyn czy siłowni), szereg dekoracji i odświeżone wersje obiektów dostępnych wcześniej w trybie warsztatu, pod pewnymi względami upodabniając rozgrywkę do tej znanej z Fallout Shelter.

Dedykowany „boczny” widok nie jest częścią dodatku. - Dziś premiera DLC Vault-Tec Workshop do Fallouta 4 - wiadomość - 2016-07-26
Dedykowany „boczny” widok nie jest częścią dodatku.

Vault-Tec Workshop jak na razie nie cieszy się jednak zbyt dużą przychylnością graczy. Społeczność na Steamie zarzuca dodatkowi dużą toporność towarzyszącą projektowaniu krypty, niedostateczne rozwinięcie zapowiadanych przez twórców aspektów (jak eksperymenty) i małą oryginalność samego pomysłu. W rezultacie rozszerzenie zebrało jak na razie mieszane recenzje i wiele wskazuje na to, że głosy krytyki nie osłabną w kolejnych dniach.

Dziś premiera DLC Vault-Tec Workshop do Fallouta 4 - ilustracja #2

Vault-Tec Workshop to piąte DLC do najnowszej odsłony Fallouta. Wcześniejsze dodatki z „serii konstrukcyjnej” obejmowały Wasteland Workshop (oddający do naszej dyspozycji pułapki na szwendające się po pustkowiach potwory) oraz Contraptions Workshop (poszerzający zasób mechanizmów związanych z silnikiem fizycznym gry). Światło dzienne ujrzały też rozszerzenia fabularne – Automatron i Far Harbor. Ostatnie zapowiedziane DLC – Nuka World – na premierę poczeka do 30 sierpnia.