Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Fallout 4: Far Harbor (PC)

Fallout 4: Far Harbor

Trzeci z kolei i jednocześnie pierwszy tak duży dodatek DLC do czwartej odsłony kultowej serii postapokaliptycznych RPG akcji firmy Bethesda. W rozszerzeniu Fallout 4: Far Harbor wkraczamy do Agencji Detektywistycznej Valentine’a, gdzie czeka na nas nowa sprawa do rozwiązania.

To jest dodatek do gry Fallout 4.

RPG | FPP | TPP | postapokalipsa | sandbox | FPS | TPS | crafting | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka Fallout 4: Far Harbor (PC)

data premiery gry:

19maj2016

PC PS4 XONE

Far Harbor to wydane na platformę PC, PS4 i XONE i inne urządzenia trzecie DLC do sandboksowej gry RPG Fallout 4. Jest to jednocześnie pierwszy duży dodatek fabularny do rzeczonego tytułu. Tak jak w przypadku podstawki, za opracowanie rozszerzenia w wersji na platformę PC, PS4 i XONE odpowiada studio Bethesda.

Fabuła

Po zainstalowaniu Far Harbor gracz wraca do Agencji Detektywistycznej Valentine’a, gdzie czeka na niego nowa sprawa do rozwiązania. Ruszając tropem zaginionej dziewczyny, bohater opuszcza Wspólnotę i trafia na tytułową Far Harbor – silnie skażoną, rozległą wyspę, na której mieści się nabrzeżne miasteczko i szereg innych lokacji. Wkrótce po przybyciu protagonista wplątuje się w konflikt między trzema frakcjami: syntkami (z tajnej kolonii Instytutu), Dziećmi Atomu i zwykłymi mieszkańcami wyspy. Lawirując między ugrupowaniami, bohater stara się poznać sekrety Far Harbor i zaprowadzić pokój.

Mechanika

Far Harbor to rozległy obszar – największy, jaki studio Bethesda stworzyło do tej pory na potrzeby dodatku do którejkolwiek ze swoich gier. Oprócz wspomnianego miasteczka, mieści się tutaj także mnóstwo innych lokacji – w tym osady do rozbudowywania i podziemia – w których na gracza czeka szereg zadań głównych i pobocznych do wykonania. W Fallout 4: Far Harbor w wersji na platformę PC, PS4 i XONE nie brakuje również nowych przeciwników, broni, pancerzy etc. i wszystko to reprezentuje sobą wyższy poziom niż zagrożenia i przedmioty z podstawki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 748 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,5 / 10 na podstawie 174 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fallout 4: Far Harbor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fallout 4: Far Harbor

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/4 GB Radeon R9 290X lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 Ti/Radeon 7870 lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit

Zapowiedziano Fallout 4: Game of the Year Edition
Zapowiedziano Fallout 4: Game of the Year Edition

wiadomość10 sierpnia 2017

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wciąż noszą się z zamiarem zakupu czwartej odsłony cyklu Fallout. Oficjalnie zapowiedziano bowiem Fallout 4: Game of the Year Edition, a zatem wydanie, w którym oprócz podstawowej wersji gry otrzymamy wszystkie dotychczasowe dodatki i aktualizacje.

W Fallout 4: Far Harbor studio Bethesda skopiowało fanowski mod Autumn Leaves
W Fallout 4: Far Harbor studio Bethesda skopiowało fanowski mod Autumn Leaves

wiadomość15 lipca 2016

Moderzy odpowiedzialni za przygodę Autumn Leaves do Fallout: New Vegas zwrócili uwagę, że w dodatku Fallout 4: Far Harbor pojawiła się misja, która jest niemalże kopią tego moda, a studio Bethesda nawet nie raczyło się skontaktować z oryginalnymi autorami.

Fallout 4: Far Harbor trafiło do sprzedaży
Fallout 4: Far Harbor trafiło do sprzedaży

wiadomość19 maja 2016

Do sprzedaży trafiło Fallout 4: Far Harbor, czyli trzecie DLC do gry RPG studia Bethesda. To zdecydowanie największy z dotychczasowych dodatków - oferuje nową minikampanię osadzoną na skażonej wyspie u wybrzeży stanu Maine.

Fallout 4: Far Harbor  - nowy zwiastun oraz garść informacji
Fallout 4: Far Harbor - nowy zwiastun oraz garść informacji

wiadomość18 maja 2016

Firma Bethesda opublikowała kolejne informacje na temat trzeciego dodatku do Fallout 4, zatytułowanego Far Harbor. Debiutujące jutro rozszerzenie ma oferować największą lokację w historii dodatków amerykańskiego wydawcy, jak również wprowadzić niemało nowości do czwartej odsłony radioaktywnej serii.

Fallout 4: Far Harbor – data premiery i trailer dodatku
Fallout 4: Far Harbor – data premiery i trailer dodatku

wiadomość4 maja 2016

Bethesda ogłosiła, że trzeci i największy dodatek dla gry Fallout 4, zatytułowany Far Harbor, zadebiutuje w sprzedaży w drugiej połowie maja. Producent opublikował również trailer, prezentujący atrakcje, jakie zaoferuje DLC.

PC
PS4
XONE