Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2016, 23:35

autor: Entelarmer

Fallout 4: Far Harbor - nowy zwiastun oraz garść informacji

Firma Bethesda opublikowała kolejne informacje na temat trzeciego dodatku do Fallout 4, zatytułowanego Far Harbor. Debiutujące jutro rozszerzenie ma oferować największą lokację w historii dodatków amerykańskiego wydawcy, jak również wprowadzić niemało nowości do czwartej odsłony radioaktywnej serii.

Minęły dwa tygodnie od czasu ujawnienia informacji na temat Far Harbor – trzeciego, a zarazem największego dodatku do gry Fallout 4. Do premiery pozostał zaledwie jeden dzień i firma Bethesda postanowiła zdradzić co nieco na temat zawartości rozszerzenia. Z informacji zawartych we wpisie na oficjalnej stronie wydawcy wynika, że nowa lokacja – wyspa u wybrzeży stanu Maine – będzie największym obszarem wprowadzonym w dodatku w historii firmy i będzie znacząco różnić się od świata z podstawki. Far Harbor oraz jego okolice nie będą należeć do najbardziej przyjaznych miejsc, z ekstremalnie wysokim poziomem skażenia i wszechobecną, zabójczą mgłą, od której wolne jest jedynie tytułowe miasteczko. Według jednego z twórców, napotykane pejzaże będą jakby żywcem wyjęte z amerykańskich horrorów: las martwych drzew w miejscu dawnego parku narodowego, skaliste wybrzeże pełne szkieletów wielorybów oraz ocean płonący w miejscu wylania się ropy ze zniszczonych statków. Nie zabraknie stworzeń o wyższym poziomie doświadczenia i jednocześnie znacznie bardziej paskudnych z wyglądu, na skutek silniejszego promieniowania. Znajdziemy również dodatkowy ekwipunek, m.in. nowy, najpotężniejszy pancerz w grze (Marine Armor) oraz ciekawe uzbrojenie (w tym hak rybacki i harpun).

Trzecie rozszerzenie ma wprowadzić masę nowości, włącznie z silniejszymi i bardziej odrażającymi stworami. - Fallout 4: Far Harbor  - nowy zwiastun oraz garść informacji - wiadomość - 2016-05-18
Trzecie rozszerzenie ma wprowadzić masę nowości, włącznie z silniejszymi i bardziej odrażającymi stworami.

Również tubylcy zamieszkujący wyspę nie będą szczególnie przychylnie nastawieni do obcych. To twardzi i nieufni osobnicy, zahartowani przez życie w skrajnie nieprzyjaznych warunkach. Dodajmy do tego trwającą wojnę mieszkańców Far Harbor z organizacją religijną Dzieci Atomu, zdecydowaną nawrócić lub wybić całą okoliczną ludność. Można raczej wykluczyć spotkanie w kimś chętnym do pomocy i nie pragnącym wykorzystać nas do osiągnięcia własnych celów. Dotyczy to choćby nowego towarzysza podróży, który już na starcie daje nam do zrozumienia co myśli o naszych szansach przeżycia na wyspie. Wypada wyjaśnić, że towarzystwo Longfellowa (tak się ów kompan zwie) nie będzie obowiązkowe, a nowy obszar będziemy mogli poznać wraz z naszym starym znajomym, Nickiem Valentinem. Sami twórcy wręcz zachęcają do tego, jako że pozwoli to odkryć przeszłość syntetycznego kolegi. Zapewne będzie to związane z trzecią frakcją na wyspie, którą będą dążący do pokoju Syntetycy (Synths).

W trakcie gry spotkamy się z przedstawicielami wszystkich wymienionych stronnictw i wielokrotnie będziemy stawali przed wyborem, jak postąpić w danej sytuacji. Twórcy obiecują, że zawsze będzie można wybrać spośród kilku opcji, a podjęte decyzje rzadko będą nieodwracalne (chyba że, rzecz jasna, w ich następstwie zginęła jakaś postać). Poza tym we wpisie wspomniano o nowych zagadkach, perkach oraz opcjach wytwarzania przedmiotów. Na samym końcu notki znalazła się informacja o terminie udostępnienia Far Harbor, które polscy gracze będą mogli pobrać jutro od godziny 13:01 na konsole oraz na PC poprzez platformę Steam. Poniżej możecie obejrzeć świeżo opublikowany zwiastun dodatku.