Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2016, 12:49

Fallout 4: Far Harbor trafiło do sprzedaży

Do sprzedaży trafiło Fallout 4: Far Harbor, czyli trzecie DLC do gry RPG studia Bethesda. To zdecydowanie największy z dotychczasowych dodatków - oferuje nową minikampanię osadzoną na skażonej wyspie u wybrzeży stanu Maine.

Mamy nadzieję, że najnowszy dodatek okaże się lepszą produkcją niż dwa poprzednie DLC do Fallouta 4. - Fallout 4: Far Harbor trafiło do sprzedaży - wiadomość - 2016-05-19
Mamy nadzieję, że najnowszy dodatek okaże się lepszą produkcją niż dwa poprzednie DLC do Fallouta 4.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Fallout 4: Far Harbor, czyli trzeciego i największego dodatku do zeszłorocznego postapokaliptycznego RPG-a studia Bethesda. Rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry i dostępne jest na te same platformy sprzętowe co ona, czyli na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Produkcja ma sporo do udowodnienia, gdyż poprzednie dwa rozszerzenia, Fallout 4: Automatron oraz Fallout 4: Wasteland Workshop, spotkały sie z bardzo chłodnym przyjęciem. Te DLC oferowały jednak mało nowej zawartości, podczas gdy Fallout 4: Far Harbor jest klasycznym dodatkiem fabularnym, rozbudowującym kampanię o nowe wątki i lokacje.

Akcja rozszerzenia toczy się na wyspie u wybrzeży stanu Maine, która jest największym obszarem, jaki studio Bethesda kiedykolwiek zaoferowało w dodatkach do swoich gier. Ponadto nowe tereny znacząco różnią się od miejscówek z „podstawki”. Otrzymujemy bowiem okazję zwiedzenia wzorowanych na filmowych horrorach skażonych terenów, wśród których znajdziemy m.in. martwy las, skaliste wybrzeże pełne szkieletów wielorybów oraz ocean płonący w miejscu wylania się ropy ze zniszczonych statków.

Fabuła zaczyna się, gdy gracz otrzymuje nowe zlecenie od Agencji Detektywistycznej Valentine’a. Jego zadaniem jest odnalezienie zaginionej młodej kobiety, ale przy okazji wplącze się także w konflikt między trzema frakcjami: syntkami (z tajnej kolonii Instytutu), Dziećmi Atomu i zwykłymi mieszkańcami wyspy.

Poza nowymi lokacjami i przygodami, Fallout 4: Far Harbor wprowadza do gry także sporo dodatkowych typów przeciwników, uzbrojenia oraz pancerzy. Rozszerzenie zaprojektowano tak, aby oferowało wyraźnie wyższy poziom trudności niż podstawowa wersja gry.

  1. Fallout 4 – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Fallout 4 - Czas apokalipsy
  3. Fallout 4 – kompendium wiedzy