Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2016, 12:10

autor: luckie

Edengrad – polski survival sandbox walczy o wsparcie na Kickstarterze

Polacy z niezależnego studia Huckleberry Games zwrócili się o pomoc fanów na Kickstarterze. Studio potrzebuje funduszy na grę Edengrad – postapokaliptyczne MMORPG z silnym akcentem położonym na elementy survivalowe i swobodę rozgrywki. Budowanie własnych miast, otwarty świat i dowolny rozwój postaci to tylko niektóre z cech produkcji.

Edengrad to przede wszystkim otwarty świat – reszta leży w rękach graczy. - Edengrad – polski postapokaliptyczny sandbox MMO walczy o wsparcie na Kickstarterze - wiadomość - 2016-05-19
Edengrad to przede wszystkim otwarty świat – reszta leży w rękach graczy.

Kolejna polska produkcja pojawiła się na Kickstarterze. Poznajcie Edengrad, postapokaliptyczny symulator przetrwania MMORPG, powstający w poznańskim studiu niezależnym Huckleberry Games. Rok temu projekt osiągnął sukces crowdfundingowy w rodzimym serwisie wspieram.to, gdzie uzyskał od społeczności 14 tysięcy złotych. Gra jest już niemal gotowa, twórcy potrzebują jednak dodatkowych funduszy na rozbudowanie infrastruktury sieciowej, reklamę oraz popremierowy rozwój produkcji. W tym celu zwrócili się z prośbą do fanów o wsparcie finansowe w postaci 39 tysięcy funtów – zbiórka społecznościowa na Kickstarterze potrwa do 17 czerwca 2016 roku.

  1. Edengrad w serwisie Kickstarter
Edengrad w skrocie
  1. Gra PC polskiego studia Huckleberry Games
  2. Symulator przetrwania w konwencji MMORPG;
  3. Otwarty, postapokaliptyczny świat, sandboksowa mechanika;
  4. Gracze będą mogli wspólnie zakładać i rozbudowywać miasta oraz tworzyć frakcje;
  5. Projekt potrzebuje wsparcia finansowego na Kickstarterze;
  6. Premierę w Steam Early Access zaplanowano na wrzesień 2016 roku.

Edengrad jest przede wszystkim nastawione na elementy survivalowe. Gracze zostaną wrzuceni do postapokaliptycznego środowiska, w którym będą musieli radzić sobie od podstaw: zbierać materiały, zbudować schron, zdobywać jedzenie i wodę, itd. W świecie tym spotkają też innych uczestników zabawy, z którymi zawiążą frakcję czy też wspólnie założą osiedla, aby z czasem przekształcić je w tętniące życiem miasta i centra lokalnego handlu. Edengrad pozostawi ogromną swobodę, jeśli chodzi o to na czym się skupimy. Gra nie będzie narzucać nam żadnych konkretnych celów – jedynie od gracza ma zależeć, dokąd się uda, do kogo się przyłączy, jak rozwinie swoją postać i do czego będzie dążyć. Innymi słowy, sandbox pełną gębą.

Edengrad zdołał już uzyskać zielone światło w usłudze Steam Greenlight. W pierwszej kolejności tytuł pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie, co wstępnie zaplanowano na wrzesień 2016 roku. Więcej na temat Edengrad deweloperzy opowiadają w poniższym filmie – zważcie jednak, że został on opublikowany niemal rok temu, a więc obecnie gra z pewnością prezentuje się lepiej.

  1. Oficjalna strona studia Huckleberry Games