Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Fallout 4: Automatron (PC)

Fallout 4: Automatron

Pierwszy dodatek DLC do wydanego w listopadzie 2015 roku RPG akcji Fallout 4 firmy Bethesda.

To jest dodatek do gry Fallout 4.

RPG | FPP | TPP | postapokalipsa | sandbox | FPS | TPS | crafting | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka Fallout 4: Automatron (PC)

data premiery gry:

22mar2016

PC PS4 XONE

Automatron to wydane na platformę PC, XONE i PS4 i inne urządzenia pierwsze DLC do sandboksowej gry RPG Fallout 4. Tak jak w przypadku „podstawki”, za opracowanie rozszerzenia w wersji na platformę PC, XONE i PS4 odpowiada studio Bethesda.

Fabuła

Automatron wprowadza nową minilinię fabularną, związaną z postacią tajemniczego Mechanika (ang. Mechanist). Ów złoczyńca wypuścił na Wspólnotę armię wrogich robotów, na czele z przebiegłymi maszynami znanymi jako robomózgi (ang. Robobrains). Przed graczem zostaje postawione wyzwanie zażegnania tego niebezpieczeństwa.

Mechanika

Wprowadzenie nieznanego wcześniej zagrożenia stało się dla dewelopera okazją do rozbudowania mechaniki rozgrywki. Eliminując roboty Mechanika, gracz zbiera ich części, których może następnie używać do konstruowania i nieustannego ulepszania własnych mechanicznych pomocników, towarzyszących bohaterowi w wędrówkach przez pustkowia. Do dyspozycji jest mnóstwo komponentów – unikalnej broni, pancerzy i innych – które pozwalają tworzyć roboty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Maszyny można też personalizować poprzez zmienianie ich wzorów malowania, a nawet głosów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4 / 10 na podstawie 698 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 44,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fallout 4: Automatron

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fallout 4: Automatron

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/4 GB Radeon R9 290X lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 Ti/Radeon 7870 lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit

Zapowiedziano Fallout 4: Game of the Year Edition
Zapowiedziano Fallout 4: Game of the Year Edition

wiadomość10 sierpnia 2017

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wciąż noszą się z zamiarem zakupu czwartej odsłony cyklu Fallout. Oficjalnie zapowiedziano bowiem Fallout 4: Game of the Year Edition, a zatem wydanie, w którym oprócz podstawowej wersji gry otrzymamy wszystkie dotychczasowe dodatki i aktualizacje.

Premiera Automatron - pierwszego dodatku do Fallouta 4
Premiera Automatron - pierwszego dodatku do Fallouta 4

wiadomość22 marca 2016

Na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One pojawił się dziś pierwszy z trzech zapowiedzianych dotychczas dodatków do gry Fallout 4 - Automatron.

Fallout 4: Automatron – trailer i data premiery pierwszego DLC
Fallout 4: Automatron – trailer i data premiery pierwszego DLC

wiadomość14 marca 2016

Bethesda ogłosiła, że pierwsze DLC dla gry Fallout 4, zatytułowane Automatron, zadebiutuje w sprzedaży w przyszłym tygodniu. Producenci opublikowali również trailer dodatku, pozwalający lepiej przyjrzeć się atrakcjom, jakie zaoferuje.

Fallout 4 – informacje o pierwszych DLC, przepustka sezonowa podrożeje
Fallout 4 – informacje o pierwszych DLC, przepustka sezonowa podrożeje

wiadomość16 lutego 2016

Bethesda przedstawiła dziś szczegóły dotyczące trzech pierwszych dodatków do Fallouta 4. Dowiedzieliśmy się, co zaoferują i kiedy zadebiutują w dystrybucji cyfrowej. Producenci potwierdzili również, że od 1 marca cena przepustki sezonowej wzrośnie o ponad 60 procent.

Fallout 4 - dodatki powstaną na podstawie opinii graczy
Fallout 4 - dodatki powstaną na podstawie opinii graczy

wiadomość12 listopada 2015

Todd Howard, reżyser gry Fallout 4, wyjaśnił, że dodatki do najnowszej produkcji studia Bethesda powstaną w oparciu o opinie fanów. Pierwsze efekty pracy mają ujrzeć światło dzienne w 2016 roku.

PC
PS4
XONE