Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2015, 11:23

autor: Góral

Fallout 4 - dodatki powstaną na podstawie opinii graczy

Todd Howard, reżyser gry Fallout 4, wyjaśnił, że dodatki do najnowszej produkcji studia Bethesda powstaną w oparciu o opinie fanów. Pierwsze efekty pracy mają ujrzeć światło dzienne w 2016 roku.

Na kilka tygodni przed premierą gry Fallout 4 dowiedzieliśmy się, że firma Bethesda Softworks zamierza dbać o rozwój swojej najnowszej produkcji m.in. wypuszczając płatne dodatki, które wejdą w skład przepustki sezonowej wycenionej na 30 dolarów (około 119 zł). Wtedy deweloper nie wiedział jeszcze, czym tak naprawdę będą rzeczone rozszerzenia i wygląda na to, że dalej nie wie, ale Todd Howard, reżyser gry, rzucił nieco światła na aktualną sytuację. Wyjaśnił, że studio zamierza przyglądać się opiniom fanów gry i na tej podstawie stworzy dodatkową zawartość.

„To tak jakby ta gra była skończona, ale tak naprawdę nie jest dopóki wszyscy w nią grają. To co oni do niej wnoszą jest bardzo ważne. Zamierzamy przyglądać się temu co ludzie lubią, czego chcą więcej, co chcą inaczej i zrobimy to (…) Nasi fani są super mądrzy. Jest to dla nich tak samo ważne, jak i dla nas” – stwierdził Howard.

Fallout 4 jest na tyle duży, że jest w nim co robić i bez dodatków. - Fallout 4 - dodatki powstaną na podstawie opinii graczy - wiadomość - 2015-11-12
Fallout 4 jest na tyle duży, że jest w nim co robić i bez dodatków.
Dodatki do Fallouta 4:
  • Rozszerzenia mają powstawać na podstawie opinii fanów
  • Doczekamy się ich w 2016 roku
  • Bethesda publikować będzie płatne dodatki i darmowe aktualizacje

Pierwsze efekty pracy studia mają ujrzeć światło dzienne w 2016 roku. Oprócz płatnych dodatków otrzymywać będziemy także darmowe aktualizacje dodające nowe funkcje i eliminujące błędy. Ponadto na początek przyszłego roku zaplanowany jest także debiut narzędzi moderskich. Krótko pisząc, Fallout 4 dopiero się rozkręca.

Produkcja dostępna jest od 10 listopada na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC. Gra zebrała bardzo dobre oceny w mediach, ale daleko jej do miana ideału – wystarczy wspomnieć chociażby o licznych błędach, problemach z płynnością animacji na konsolach, braku większości danych na płycie w przypadku PC-towej wersji itd. Mimo wszystko tytuł cieszy się dużą popularnością i na samym Steamie sprzedano już ponad milion egzemplarzy.