Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2015, 11:01

autor: Entelarmer

Fallout 4 z łatwym sposobem na bogactwo

W grze Fallout 4 znaleziono błąd pozwalający na szybkie wzbogacenie się. Glicz jest bardzo prosty do wywołania i zapewne zostanie naprawiony w najbliższym patchu.

RPG od studia Bethesda nie byłoby pełne bez łatwego sposobu na szybkie wzbogacenie się. - Fallout 4 z łatwym sposobem na bogactwo - wiadomość - 2015-11-12
RPG od studia Bethesda nie byłoby pełne bez łatwego sposobu na szybkie wzbogacenie się.

Fallout 4 został pozytywnie przyjęty przez recenzentów, a narzekania części graczy bynajmniej nie przeszkodziły mu stać się trzecią najpopularniejszą grą na platformie Steam. Niemniej podobnie jak w większości gier z otwartym światem, znalazła się w nim niemała ilość błędów. Część z nich negatywnie rzutuje na rozgrywkę (problemy z plikami zapisu czy dialogami), ale są wśród nich także glitche, które znacząco ułatwiają zabawę. Do wykorzystania tego błędu wymagane jest posiadanie waluty w ilości wystarczającej do wykupienia całego zapasu dowolnej amunicji u jednego ze sprzedawców. Po dokonaniu zakupu (ale bez finalizowania transakcji) sprzedajemy dokładnie jeden nabój (nadal bez kończenia zakupów). Po wykonaniu tych czynności będzie można odsprzedawać daną amunicję w nieskończoność, co pozwoli na zakupienie wszystkich przedmiotów od danego sprzedawcy przy jednoczesnym wyczyszczeniu jego konta.

Wypada zaznaczyć, że omawiany glitch bynajmniej nie działa niezawodnie. Nie da się go wykorzystać u wszystkich sprzedawców, a niektóre serwisy donoszą, że czasem potrzeba kilku prób do uzyskania pożądanych rezultatów. Nie ulega też wątpliwości, że studio Bethesda uniemożliwi korzystanie z tego błędu w najbliższym patchu. Dla tych, którzy chcieliby skorzystać z tego ułatwienia, prezentujemy film pokazujący jego wykorzystanie, zamieszczony w serwisie Kotaku.