Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2015, 10:49

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Spyjinx - szpiegowska strategia od autorów Shadow Complex i reżysera J.J. Abramsa

Będące własnością Epic Games studio ChAIR (twórcy m.in. Shadow Complex) pracuje nad szpiegowską strategią zatytułowaną Spyjinx. Projekt zmierza na pecety i urządzenia mobilne.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Nadchodzi Spyjinx - szpiegowska strategia od autorów Shadow Complex i reżysera J.J. Abramsa - wiadomość - 2015-11-12
Gra ukaże się w przyszłym roku.

Firma Epic Games zapowiedziała nową grę, którą okazała się zręcznościowa strategia Spyjinx. Nad projektem pracuje będący własnością tego studia zespół ChAIR, mający na koncie m.in. Shadow Complex oraz serię Infinity Blade. Ponadto w produkcji pomaga J.J. Abrams, czyli reżyser takich filmów jak Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, W ciemność. Star Trek, Super 8 i Mission Impossible III.

Niestety, podobnie jak w przypadku zapowiedzianego niedawno projektu Paragon, studio Epic Games ujawniło jedynie skrawki informacji, obiecując, że kolejne konkrety otrzymamy już wkrótce. Obecnie nasza wiedza na temat Spyjinx jest więc niezwykle skromna. Wiemy, że gra utrzymana będzie w klimacie klasycznych filmów szpiegowskich, a gracze wcielą się w szefów agencji wywiadowczych. Produkcja połączy strategiczne zarządzanie organizacją ze zręcznościowymi misjami oraz elementami RPG w postaci systemu rozwoju podwładnych. Wszystko to zostanie oczywiście zbudowane na silniku Unreal Engine 4.

Spyjinx zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne. Do tej pory ChAIR wspierało tylko system iOS, ale mamy nadzieję, że tym razem twórcy nie zapomną także o Androidzie. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Poprzedzą ją rozległe beta testy i autorzy już rozpoczęli przyjmowanie zapisów, więc zainteresowani wzięciem w nich udziału powinni udać się na oficjalną stronę i dokonać tam rejestracji.

  1. Spyjinx – oficjalna strona gry
  2. Epic Games – oficjalna strona firmy
Nadchodzi Spyjinx - szpiegowska strategia od autorów Shadow Complex i reżysera J.J. Abramsa - ilustracja #2

ChAIR to amerykańskie studio deweloperskie, które w 2005 roku założyli byli pracownicy znanej z Advent Rising firmy GlyphX. Debiutem zespołu pod nowym szyldem była wydana w 2007 roku na Xboksa 360 podwodna strzelanka Undertow.

Dwa lata później studio wypuściło na tę samą konsolę Shadow Complex, czyli wysoko ocenianą platformówkę, której akcja toczyła się w uniwersum znanym z powieściowej serii Empire autorstwa Orsona Scotta Carda.

W 2010 roku zespół wypuścił mobilną zręcznościówkę Infinity Blade i w kolejnych latach opracował dwie kolejne części tego cyklu. Tym samym Spyjinx będzie pierwszą pecetową produkcją ChAIR. Warto dodać, że firma Epic Games wykupiła studio w 2008 r.