Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Advent Rising (PC)

Advent Rising

Gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, zrealizowana w oparciu o scenariusz napisany przez znanego pisarza science-fiction - Orsona Scotta Carda.

Akcji | TPP | science fiction

Okładka Advent Rising (PC)

data premiery gry:

31maj2005

XBOX

9sie2005

PC

Advent Rising to gra, która miała być początkiem trylogii opowiadającej o dziejach Gideona Wyetha. Współtwórcą scenariusza do niej był Orson Scott Card, znany pisarz science-fiction. Niestety, z planów trylogii nic nie wyszło. Historia, którą poznajemy w grze jest jej zdecydowanie najlepszym elementem, napędzającym pozostałe składniki programu. Sama muzyka i grafika dopełniają całą intrygę i nadają jej specyficzny klimat. Wysokiej jakości doznania wizualne zapewnia silnik Unreal Warfare, zaś do prac nad oprawą muzyczną zatrudnieni zastali spece z Hollywood. Gra należy do gatunku dynamicznych zręcznościówek z widokiem TPP, a jej produkcję powierzono zespołowi GlyphX Games.

Gracz wciela się w Gideona Wyetha i staje przed zadaniem uratowania ludzkości oraz rasy Aurelian przed agresywnymi zakusami tzw. Seekersów. W miarę postępów gry Gideon odkrywa w sobie lub otrzymuje nadprzyrodzone umiejętności - uderzenie kinetyczne, zdolność podnoszenia obiektów siłą woli, ciskanie energią i inne. Konflikt między Seekersami a ludźmi i Auerlianami spowodowała legenda, która mówi jakoby jedna z tych dwóch ras miała połączyć cały wszechświat. Seekersom taka wizja przyszłości nie przypadła do gustu, więc chcąc uratować własną pozycję we wszechświecie, postanawiają całkowicie unicestwić potencjalnych tyranów.

Sama rozgrywka to połączenie gry Max Payne, Enter The Matrix i Halo z dodatkiem wspaniałej historii i jeszcze większej grywalności. Ukłonem w stronę realizmu jest ilość broni jakie możemy przy sobie nosić (podobnie jak w rzeczywistości, nasz bohater jest w stanie dźwigać w danym momencie tylko kilka śmiercionośnych akcesoriów), a także wprowadzenie elementów typowych dla gier cRPG. Nasze nadprzyrodzone umiejętności udoskonalmy po prostu przez częste ich używanie – „trening czyni mistrza” – jak ma to miejsce np. w grze Morrowind. Sama fizyka gry stoi na wysokim poziomie, co tyczy się także modelu prowadzenia pojazdów.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 474 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,7 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Advent Rising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Advent Rising

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce FX 5600 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Dolby Digital 5.1
  • Xbox Live
Advent Rising - recenzja gry
Advent Rising - recenzja gry

Recenzja 8 września 2005, 12:00

Szczegółów zdradzać nie mam zamiaru, recenzja to nie spoiler i część osób niecnego postępku mogłaby mi nie wybaczyć. Opowieść w tej grze nadaje się na świetny film, nadaje się na dobrą książkę. Jest doprawdy fascynująca. Łączy w sobie, czy też porusza, aspekty celu istnienia, śmierci czy narodzin. Zaskakuje kapitalnymi dialogami, masą filmowych zagrań, jest niezwykła, chwyta za serce i nie pozwala oderwać się od konsoli. Gracz jest świadkiem narodzin i przyjaźni, ogromu zagłady czy tak codziennych zjawisk, jak trwanie i przemijanie. Czasami człowiek ma ochotę chwycić za pada i powiedzieć wszystkim wątpiącym w fenomen gier – masz, skosztuj czegoś nowego i pięknego. Chyba, że się boisz, może stąd te liczne krytyczne dewiacje pod adresem naszego sposobu na oderwanie się od (często znacznie mniej ciekawej) rzeczywistości. Ucieczka jak w alkoholizm czy narkomanię? Co mnie to obchodzi, ważne, że działa i w nadmiarze nie szkodzi zdrowiu. Czy ja nie wychodzę za daleko? Mniejsza z tym, choć zobaczcie ten tytuł. Taki nałóg jak gry przecież groźny nie jest.

PC
XBOX