Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Advent Rising (PC)
OkładkaAdvent Rising (PC)

Advent Rising

Gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, zrealizowana w oparciu o scenariusz napisany przez znanego pisarza science-fiction - Orsona Scotta Carda.

Akcji | TPP | science fiction

Advent Rising Premiera

31maj2005

XBOX

9sie2005

PC

Advent Rising to gra, która miała być początkiem trylogii opowiadającej o dziejach Gideona Wyetha. Współtwórcą scenariusza do niej był Orson Scott Card, znany pisarz science-fiction. Niestety, z planów trylogii nic nie wyszło. Historia, którą poznajemy w grze jest jej zdecydowanie najlepszym elementem, napędzającym pozostałe składniki programu. Sama muzyka i grafika dopełniają całą intrygę i nadają jej specyficzny klimat. Wysokiej jakości doznania wizualne zapewnia silnik Unreal Warfare, zaś do prac nad oprawą muzyczną zatrudnieni zastali spece z Hollywood. Gra należy do gatunku dynamicznych zręcznościówek z widokiem TPP, a jej produkcję powierzono zespołowi GlyphX Games.

Gracz wciela się w Gideona Wyetha i staje przed zadaniem uratowania ludzkości oraz rasy Aurelian przed agresywnymi zakusami tzw. Seekersów. W miarę postępów gry Gideon odkrywa w sobie lub otrzymuje nadprzyrodzone umiejętności - uderzenie kinetyczne, zdolność podnoszenia obiektów siłą woli, ciskanie energią i inne. Konflikt między Seekersami a ludźmi i Auerlianami spowodowała legenda, która mówi jakoby jedna z tych dwóch ras miała połączyć cały wszechświat. Seekersom taka wizja przyszłości nie przypadła do gustu, więc chcąc uratować własną pozycję we wszechświecie, postanawiają całkowicie unicestwić potencjalnych tyranów.

Sama rozgrywka to połączenie gry Max Payne, Enter The Matrix i Halo z dodatkiem wspaniałej historii i jeszcze większej grywalności. Ukłonem w stronę realizmu jest ilość broni jakie możemy przy sobie nosić (podobnie jak w rzeczywistości, nasz bohater jest w stanie dźwigać w danym momencie tylko kilka śmiercionośnych akcesoriów), a także wprowadzenie elementów typowych dla gier cRPG. Nasze nadprzyrodzone umiejętności udoskonalmy po prostu przez częste ich używanie – „trening czyni mistrza” – jak ma to miejsce np. w grze Morrowind. Sama fizyka gry stoi na wysokim poziomie, co tyczy się także modelu prowadzenia pojazdów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 478 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,7 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Advent Rising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Advent Rising Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce FX 5600 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Dolby Digital 5.1
  • Xbox Live
PC
XBOX