Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 listopada 2015, 10:11

Steve Jobs, Imigranci - weekendowe premiery filmowe

Wśród najbliższych kinowych debiutów mamy dużo nagród - tych już otrzymanych (dla filmu Imigranci) i tych, które na pewno się pojawią (dla Steve'a Jobsa). A dla fanów rozrywki po polsku jest kontynuacja hitu Listy do M.

Steve Jobs

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Biografia jednego z największych biznesowych wizjonerów naszej epoki od dłuższego czasu budzi zainteresowanie. Za scenariusz filmu Steve Jobs odpowiada hollywoodzki wyjadacz Aaron Sorkin (którego tekst był jednym z powodów wysokiej jakości The Social Network), za kamerą stoi uznany Danny Boyle, zaś w rolę tytułową wciela się jak dotąd bezbłędny Michael Fassbender. Do tego dodajmy współpracę Steve'a Wozniaka i pozytywne opinie krytyków, a dostaniemy jednego z kandydatów do przyszłorocznego rozdania Oscarów. Być może ci, który nie do końca spodobał się jOBS z Ashtonem Kutcherem teraz wyjdą z kina usatysfakcjonowani?

 1. Reżyseria: Danny Boyle
 2. Grają: Michael Fassbender, Seth Rogen, Kate Winslet

Imigranci

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oto nagrodzony Złotą palmą na festiwalu filmowym w Cannes francuski film dotykający bardzo istotnego dla współczesnej europy tematu. Śledzimy losy Dheepana, muszącego uciekać z rodzinnej Sri Lanki. W kraju dzieją się złe rzeczy, ale do wyjazdu potrzebny jest fortel: bohater otrzyma pozwolenie na wyjazd tylko, jeśli zabierze ze sobą udawaną rodzinę. Trójka udaje się do Francji, gdzie próbuje zacząć nowe życie, które oczywiście nie jest łatwe, a nowe problemy wyrastają na ich drodze każdego dnia. Siłą Imigrantów podobno nie jest jednak wątek obcości i przystosowywania się do nowego świata, ale brutalny i wbijający w fotel fragment o bohaterstwie protagonisty. Jury w Cannes z pewnością miało dużo powodów, by nagrodzić tę produkcję – macie ochotę przekonać się jakie one były?

 1. Reżyseria: Jacques Audiard
 2. Tytuł oryginalny: Dheepan
 3. Grają: Jesuthasan Antonythasan, Kalieaswari Srinivasan, Vincent Rottiers

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Listy do M. 2 (kontynuacja świątecznego hitu sprzed kilku lat),
 2. Moja matka (nowy film Nanniego Morettiego o reżyserce borykającej się z chorobą matki),
 3. W objęciach węża (przygodowy film argentyński o relacji dwóch naukowców i pewnego szamana z amazońskiej dżungli),
 4. Git (sensacyjny dramat o więziennym przywódcy)
 5. Powrót do Itaki (spojrzenie na minione lata w wykonaniu piątki dorosłych znajomych)
 6. Sawa. Mały wielki bohater (animowany film o chłopcu stawiającym czoła złej magii).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.