Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 listopada 2015, 11:43

Die With Glory – śliczna gra o przygodach wikinga zadebiutuje w grudniu

Studio Castle poinformowało, że projekt Die With Glory zadebiutuje na urządzeniach mobilnych w przyszłym miesiącu. W planach jest także wersja na PC. Produkcja pozwoli na wcielenie się w walecznego wikinga i zaoferuje mechanizmy rozgrywki łączące elementy platformówek, przygodowych gier akcji oraz strategii.

Niezależne studio Castle poinformowało, że powoli kończy prace nad zainspirowanym mitologią skandynawską projektem Die With Glory. Ta śliczna dwuwymiarowa przygodowa gra akcji ma zadebiutować na rynku mobilnym w grudniu tego roku.

Akcja Die With Glory osadzona zostanie w nietypowej krainie fantasy, stanowiącej połączenie mitologii skandynawskiej z elementami współczesnej popkultury. Głównym bohaterem ma być rudobrody wiking imieniem Sigurd, którego marzeniem jest dostanie się do Valhalli. Jak tego dokonamy zależeć ma tylko od nas, gdyż kampania będzie w dużym stopniu nieliniowa. Sami ukształtujemy jej przebieg poprzez własne sukcesy i porażki oraz podejmowanie w kluczowych momentach decyzji mających istotne skutki dla dalszego rozwoju historii.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Die With Glory stanowić ma połączenie przygodówki i platformówki – sterowanie przypominać będzie drugi z tych gatunków. Akcja rozegra się na dwuwymiarowych mapach i podczas zabawy będziemy musieli eksplorować świat, omijać przeszkody i pułapki, zbierać przedmioty oraz walczyć z wrogami. Pojawią się także bitwy z bossami, mającymi postać gigantycznych potworów, na których wpierw będziemy musieli się wspiąć, zanim zadamy im śmiertelny cios.

Jednocześnie gra ma obfitować w typowo przygodówkowe zagadki, wymagające właściwego używania znalezionych przedmiotów, manipulowania otoczeniem oraz korzystania z różnych maszyn. Do tego wszystkiego dodane zostaną elementy strategiczne. W niektórych misjach gracz będzie dowodził całymi armiami i np. bronił lub atakował zamki, lub prowadził podniebne bitwy między latającymi statkami.

Die With Glory trafi do sprzedaży 15 grudnia w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. W planach jest także wydanie na pecety, ale te ukaże się w późniejszym terminie.