Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSPCAND
Okładka Die With Glory (iOS)

Die With Glory

Opracowana przez rosyjsko-amerykańskie studio Castle dwuwymiarowa przygodówka akcji, łącząca inspiracje mitologią skandynawską z elementami współczesnej popkultury. Bohaterem gry jest rudobrody Wiking imieniem Sigurd, którego największym marzeniem jest dostanie się do Valhalli.

Akcji | fantasy | platformówki | mitologia nordycka | elementy strategiczne | elementy przygodowe | przygodowe gry akcji

Okładka Die With Glory (iOS)

producent: Castle

wydawca: Castle

Strona oficjalna

data premiery gry:

27kwi2017

iOS AND

11maj2017

PC

Die With Glory to opracowana z myślą o platformie PC, AND i iOS dwuwymiarowa przygodowa gra akcji, zainspirowana mitologią skandynawską. Projekt opracowało studio Castle.

Fabuła

Akcja wydanego na platformę PC, AND i iOS Die With Glory osadzona została w nietypowej krainie fantasy, stanowiącej połączenie mitologii skandynawskiej i elementów ze współczesnej popkultury. Głównym bohaterem jest rudobrody wiking imieniem Sigurd, którego marzeniem jest dostanie się do Valhalli. Jak tego dokonamy, zależy tylko od nas, gdyż kampania jest w dużym stopniu nieliniowa. Sami możemy ukształtować jej przebieg poprzez własne sukcesy i porażki oraz podejmowanie w kluczowych momentach decyzji mających istotne skutki dla dalszego rozwoju historii.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki Die With Glory stanowi połączenie przygodówki i platformówki. Sterowanie przypomina drugi z tych gatunków. Akcja rozgrywa się na dwuwymiarowych mapach i podczas zabawy eksplorujemy świat, omijamy przeszkody i pułapki, zbieramy przedmioty oraz walczymy z wrogami. Pojawiają się także bitwy z bossami, mającymi postać gigantycznych potworów, po których najpierw musimy się wspiąć, zanim zadamy im śmiertelny cios.

Gra obfituje w typowo przygodówkowe zagadki, wymagające właściwego używania znalezionych przedmiotów, manipulowania otoczeniem oraz korzystania z różnych maszyn. Do tego wszystkiego dodane zostały elementy strategiczne. W niektórych misjach gracz dowodzi całymi armiami, np. broniąc i atakując zamki, lub prowadzi podniebne bitwy między latającymi statkami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Die With Glory

Wymagania wiekowe Die With Glory

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Die With Glory

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz/Athlon 64 X2 4200+ 2.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6850 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7
Minimalne: Dual Core 1.7 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 4870 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows XP(SP3)

Die With Glory - gra o przygodach wikinga trafiła na iOS i Androida
Die With Glory - gra o przygodach wikinga trafiła na iOS i Androida

wiadomość1 maja 2017

Do sprzedaży na mobilne systemy iOS i Android trafiło Die With Glory, czyli gra łącząca elementy przygodówki i platformówki, w której rozgrywamy wspomnienia wikinga niepamiętającego swojej przeszłości.

Die With Glory – śliczna gra o przygodach wikinga zadebiutuje w grudniu
Die With Glory – śliczna gra o przygodach wikinga zadebiutuje w grudniu

wiadomość12 listopada 2015

Studio Castle poinformowało, że projekt Die With Glory zadebiutuje na urządzeniach mobilnych w przyszłym miesiącu. W planach jest także wersja na PC. Produkcja pozwoli na wcielenie się w walecznego wikinga i zaoferuje mechanizmy rozgrywki łączące elementy platformówek, przygodowych gier akcji oraz strategii.

iOS
AND
PC