Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2016, 09:55

Premiera Automatron - pierwszego dodatku do Fallouta 4

Na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One pojawił się dziś pierwszy z trzech zapowiedzianych dotychczas dodatków do gry Fallout 4 - Automatron.

Pierwszy z tegorocznych dodatków do gry Fallout 4, zatytułowany Automatron, ma dziś swoją premierę. Rozszerzenie jest dostępne od północy na wszystkich platformach: PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. DLC kosztuje 9,99 euro (około 42 złote), jest również uwzględnione w ramach przepustki sezonowej. Dotychczasowe opinie graczy na Steamie nastrajają pozytywnie: zaledwie 11% z nich to oceny negatywne. Pierwsza dziennikarska recenzja także sugeruje, że Bethesda całkiem nieźle sobie poradziła. Serwis VG247 szczególnie chwali dwie nowe, świetnie zaprojektowane lokacje, i nazywa Automatron pozytywnym zaskoczeniem.

Posiadacze dodatku nie tylko zmierzą się z morderczymi robotami, ale i przerobią je na swoich sojuszników. - Premiera Automatron - pierwszego dodatku do Fallouta 4 - wiadomość - 2016-03-22
Posiadacze dodatku nie tylko zmierzą się z morderczymi robotami, ale i przerobią je na swoich sojuszników.

Automatron przedstawia nowy wątek fabularny, w którym tajemniczy Mechanik wypuszcza w świat legiony złych robotów. Naszym zadaniem będzie oczywiście poradzenie sobie z nieproszonymi gośćmi. Jednym z najciekawszych elementów rozszerzenia jest możliwość budowania własnych mechanicznych towarzyszy z części pokonanych wcześniej maszyn. Poprzez kombinację poszczególnych komponentów będziemy więc mogli stworzyć kompana, który idealnie wpasuje się w nasze potrzeby. Ze względu na fakt, że dodatek jest nieco trudniejszy niż podstawowa wersja gry, nowy wątek mogą rozpocząć wyłącznie postacie na poziomie 15 i wyższym.

Automatron jest pierwszym z trzech rozszerzeń do Fallouta 4, które trafią do graczy w przeciągu najbliższych miesięcy. Zapowiedziany na kwiecień Wasteland Workshop rozwinie możliwości konstruowania osad, zaś Far Harbor, który zadebiutuje w maju, odkryje przed nami całkiem nową lokację.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 4
  2. Automatron, Wasteland Workshop i Far Harbor – co wiemy o dodatkach do gry Fallout 4?