Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2016, 10:02

autor: Góral

Overwatch doczekał się efektownej animacji o Winstonie

Studio Blizzard Entertainment opublikowało pierwsze nagranie przedstawiające historie bohaterów gry Overwatch. Na dobry początek poznajemy goryla naukowca o imieniu Winston.

Studio Blizzard Entertainment opublikowało kilkuminutową - i jak to w przypadku tego dewelopera - świetnie zrealizowaną animację, promującą nadchodzącą grę Overwatch. Tym razem postanowiono przedstawić Winstona – goryla-naukowca, jednego z czterech tanków, którymi pokierujemy w pełnej wersji produkcji. Postać ta dysponować ma różnymi, zaawansowanymi technologicznie gadżetami i broniami, w tym chociażby Tesla Cannon – działem strzelającym błyskawicami na krótkim dystansie. Oprócz tego bohater ma być bardzo zwinny i z łatwością pokona rozmaite przeszkody. Świetnie sprawdzi się także podczas obrony, rozstawiając specjalne tarcze ochronne. Wszystko to uzupełni umiejętność specjalna nazwana Primal Rage. Warto także wspomnieć, że dzisiejsze nagranie jest pierwszym z serii nadchodzących materiałów, przedstawiających historie poszczególnych herosów.

Winston to silny i zwinny tank. - Overwatch doczekał się efektownej animacji przedstawiającej Winstona - wiadomość - 2016-03-22
Winston to silny i zwinny tank.
Overwatch w skrócie:
  • Pierwszoosobowa gra akcji / strzelanka od studia Blizzard Entertainment
  • Ukaże się 24 maja na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych
  • W dniach 5 – 9 maja odbędą się otwarte beta-testy, w których deweloper udostępni wszystkie postacie i mapy

Premiera Overwatch odbędzie się 24 maja bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Wcześniej jednak będziemy mogli pobawić się w otwartej becie w dniach 5 – 9 maja. Osoby, które złożą zamówienia przedpremierowe na grę, otrzymają dostęp do testów 3 maja. Na czas bety Blizzard Entertainment udostępni wszystkie mapy i postacie, które znajdziemy w pełnej wersji produkcji.

Overwatch będzie pierwszoosobową strzelanką przeznaczoną do zabawy w multiplayerze. Akcja produkcji rozgrywać ma się w futurystycznej przyszłości, w której porządku na świecie pilnuje tytułowa organizacja. Nie ma się ona jednak dobrze, gdyż wewnątrz niej zaczęło dochodzić do podziałów. Gracze będą musieli sobie jakoś z tym poradzić, tocząc boje na wirtualnych polach bitew.