Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2016, 09:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Overwatch - Blizzard potwierdza datę premiery

Studio Blizzard Entertainment potwierdziło wczorajsze doniesienia IGN-u. Gra Overwatch zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych 24 maja. Wcześniej odbędą się jeszcze otwarte beta-testy produkcji, na temat których opublikowano sporo szczegółów.

Wczoraj serwis IGN przez przypadek ujawnił termin startu otwartych beta testów gry Overwatch oraz jej datę premiery. Na potwierdzenie tych doniesień nie musieliśmy długo czekać, gdyż firma Blizzard Entertainment wystosowała już oficjalny komunikat oraz opublikowała powyższy zwiastun. Produkcja zadebiutuje 24 maja bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Dodatkowo osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na cyfrową albo pudełkową wersję tytułu przed 29 kwietnia, 3 maja otrzymają wczesny dostęp do otwartej bety dla siebie i znajomego. Zabawa rozpocznie się dla wszystkich dwa dni później, czyli 5 maja i potrwa do 9 maja. W drugim artykule deweloper zdradził jeszcze trochę konkretów na temat bety, które przytaczamy nieco dalej.

Gdzie kupić?

By załapać się na wcześniejszy dostęp do otwartej bety, należy przed 29 kwietnia zakupić grę na platformie Battle.net (cyfrowa wersja Overwatch lub Overwatch: Origins Edition). Przed startem zabawy na maila wysłane zostaną dwa klucze. Jeżeli dokonałeś zakupu wcześniej, to nie masz się o co martwić, gdyż Blizzard oznaczył Cię już jako osobę uprawnioną do otrzymania wejściówek.

Produkcję można zamówić także w wydaniu pudełkowym w zwykłych sklepach, przy czym w komunikacie napisano o „wybranych dystrybutorach”. Obecnie nie wiemy, którzy polscy sprzedawcy będą uczestniczyć w akcji.

W PlayStation Store i Xbox Games gra pojawi się wkrótce. Po zakupie zostaniesz automatycznie dodany do grona osób, którym przysługuje wcześniejszy start, a dodatkowo otrzymasz drugi klucz dla znajomego.

Kiedy otrzymam klucz?

Kody mają być wysyłane od 2 maja, a może i wcześniej. W przypadku PC-tów będzie je można wykorzystać od razu po otrzymaniu, a na konsolach trzeba będzie wstrzymać się z ich wpisaniem do 3 maja.

Overwatch – Blizzard zaprasza do otwartej bety. - Overwatch - Blizzard potwierdza datę premiery - wiadomość - 2016-03-08
Overwatch – Blizzard zaprasza do otwartej bety.

Kiedy start otwartej bety?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, beta wystartuje 3 maja dla pre-orderowców i 5 maja dla wszystkich graczy. Dokładne godziny rozpoczęcia zabawy nie są jeszcze znane.

Co znajdę w becie?

Deweloperzy udostępnią praktycznie całą grę - będziemy mogli bawić się wszystkimi herosami na wszystkich mapach, które trafią do pełnej wersji.

Co jeszcze muszę wiedzieć?

Jeżeli jesteś użytkownikiem konsoli Xbox One, to do zabawy w becie musisz mieć konto Xbox Live Gold. W przypadku PlayStation 4 nie będzie wymogu posiadania PlayStation Plus, ale tylko w trakcie testów – po premierze gry konieczne ma być wykupienie subskrypcji.

Postępy dokonane podczas bety i zdobyte przedmioty nie zostaną przeniesione do pełnej wersji.