Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2016, 09:48

autor: Entelarmer

Frogwares zapowiada The Sinking City

Studio Frogwares ujawniło tytuł swojej produkcji w klimatach powieści Lovecrafta. The Sinking City powróci do sprawdzonej formuły gry Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara, oferując świat o otwartej strukturze i skupiając się na dochodzeniach.

Niby bez Cthulhu w tytule, ale lovecraftowskiego klimatu w Sinking City nie zabraknie. - Frogwares zapowiada Sinking City - wiadomość - 2016-03-08
Niby bez Cthulhu w tytule, ale lovecraftowskiego klimatu w Sinking City nie zabraknie.

Kiedy w sierpniu ubiegłego roku firma Focus Home Interactive poinformowała o przekazaniu studiu Cyanide gry Call of Cthulhu, wydawało się, że dotychczasowi deweloperzy z zespołu Frogwares nie zaoferują nam niczego w klimatach rodem z powieści H.P. Lovecrafta. Jednak jeszcze pod koniec zeszłego roku twórcy serii przygodówek z Sherlockiem Holmesem ujawnili grafiki koncepcyjne z własnej produkcji inspirowanej twórczością słynnego pisarza, co pozwalało przypuszczać, że wcześniejsza informacja dotyczyła wyłącznie nazwy Call of Cthulhu. Teraz zaś Frogwares oficjalnie zapowiedziało nadchodzącą grę, zatytułowaną Sinking City. Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, ale najwyraźniej twórcy powrócą do rozwiązań wprowadzonych w ostatniej odsłonie cyklu o najsłynniejszym detektywie świata – Sherlock Holmes: Crimes and Punishments. Znów więc typowe przygodowe zagadki ustąpią miejsca dochodzeniom w świecie o otwartej strukturze.

We wpisie na oficjalnej stronie twórców pojawiła się też informacja o obchodach 10. rocznicy wydania Sherlock Holmes: The Awakened, czyli pierwszej produkcji Frogwares, która nawiązywała do dzieł Lovecrafta. Niewykluczone więc, że gra ukaże się jeszcze w tym roku, na co wskazywałaby także zapowiedź prezentacji wersji demonstracyjnej Sinking City na nadchodzących targach Game Developer Conference, które rozpoczną się za niecały tydzień w San Francisco. Nie będzie to zresztą jedyna produkcja, jaką zademonstruje tam ukraiński deweloper, jako że gracze będą mogli zapoznać się również z kolejną przygodówką z Sherlockiem Holmesem w roli głównej – Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter, która zadebiutuje 27 maja, a parę dni temu doczekała się zwiastunu. Poniżej zaś znajdziecie nowe grafiki koncepcyjne z Sinking City.