Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2016, 11:00

autor: Adrian Werner

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter zadebiutuje w maju

Firma Bigben Interactive oraz studio Frogwares poinformowały, że przygodówka detektywistyczna Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter trafi do sprzedaży 27 maja w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Najsłynniejszy z detektywów powróci w maju. - Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter zadebiutuje w maju - wiadomość - 2016-02-10
Najsłynniejszy z detektywów powróci w maju.

Firma Bigben Interactive ogłosiła datę premiery gry Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter, czyli kolejnej odsłony cyklu detektywistycznych przygodówek studia Frogwares. Produkcja trafi do sprzedaży 27 maja tego roku. W planach są wersje na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Projekt zadebiutuje tego samego dnia na wszystkich platformach sprzętowych.

Przypomnijmy, że Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter to ósma odsłona cyklu. W praktyce jednak jest to bezpośrednia kontynuacja gry Sherlock Holmes: Crimes and Punishments z 2014 roku. Produkcja ta stanowiła swoisty restart serii. Ukazywała przygody młodszego Sherlocka, a mechanizmy rozgrywki uległy znaczącym zmianom. Ponadto autorzy porzucili autorski silnik graficzny na rzecz technologii Unreal Engine.

Gra stanowić będzie rozwinięcie pomysłów z Sherlock Holmes: Crimes and Punishments. - Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter zadebiutuje w maju - wiadomość - 2016-02-10
Gra stanowić będzie rozwinięcie pomysłów z Sherlock Holmes: Crimes and Punishments.

Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter podąży ścieżkami wytyczonymi przez poprzednią odsłonę i zamiast jednej sprawy zaoferuje pięć odrębnych śledztw. Powróci także system decyzji i konsekwencji, dzięki któremu będziemy mieli istotny wpływ na rozwój fabuły. Autorzy obiecują spory zestaw pomysłowych zagadek, przy których rozwiązywaniu posłużymy się detektywistycznymi zdolnościami bohatera. Nie zabraknie także okazjonalnych wyzwań zręcznościowych, które pozwolą na chwilę odpocząć od łamigłówek. Co ciekawe, w trakcie kampanii Holmes po raz pierwszy będzie miał problemy z kontrolowaniem emocji. Sprawy powiązane mają być bowiem z jego rodziną i bohater nie zawsze będzie w stanie powstrzymać gniew oraz żądzę zemsty.

Z grą wiążemy spore nadzieje. Sherlock Holmes: Crimes and Punishments oferowało wiele ciekawych zmian, ale autorom nie udało się w pełni zrealizować potencjału tego projektu. Największym problemem były zdecydowanie zbyt łatwe zagadki. Denerwujące okazały się także sztucznie wydłużające kampanię mini-gierki. Mamy więc nadzieję, że twórcy posłuchają opinii fanów i nie powtórzą tych samych błędów w Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter.

  1. Oficjalna strona gry